Przeciek z samego Google'a - Jelly Bean to Android 4.1

Przeciek z samego Google'a - Jelly Bean to Android 4.1

Android Jelly Bean
Android Jelly Bean
Adam Bialic
22.06.2012 05:00, aktualizacja: 22.06.2012 07:00

Amerykanie mogą kupować urządzenia Nexus przez Internet, bezpośrednio od Google'a. Zauważono, że w specyfikacji Galaxy Nexusa widnieje informacja o mającej nadejść aktualizacji.

Dane techniczne ostatniego Nexusa dostępnego w sklepie Google'a zdradzają, jaka będzie kolejna odsłona zielonego systemu. Jako następną aktualizację dla tego urządzenia przewidziano Androida 4.1 Jelly….

Jelly Bean to Android 4.1
Jelly Bean to Android 4.1

Zgodnie z moimi przewidywaniami jest za wcześnie na dużą zmianę systemu i na wersję 5.0 trzeba będzie jeszcze poczekać. Jednak widmo niewielkich udoskonaleń może okazać się przytłaczające dla Google'a w pewnych kwestiach. Jak pisaliśmy, iOS 6 nie wprowadza wielkich innowacji, Windows Phone 8 jest rewolucyjny, ale głównie względem swojego poprzedniego wydania, nie widziałbym więc wielkiego zagrożenia wśród smartfonów.

Zupełnie inaczej ma się sprawa na rynku tabletów. Do tej pory był jedyny słuszny system na te urządzenia, a niewielki procent kupujących pada wybierał robocika. Teraz, po prezentacji na Computex sprzętu takiego jak ASUS AiO, Transformer Book czy Microsoft Surface, pracującego pod kontrolą Windowsa RT/8, małe modyfikacje systemu mogą okazać się niewystarczające. Do walki z iPadem czy nowoczesnymi rozwiązaniami rodem z Mountain View nie wystarczy kroczek na przód, trzeba skoku w dal.

Z ostateczną oceną poczynań Google'a wstrzymam się jednak do konferencji I/O, z której dowiemy się oficjalnie, w jaki sposób rozwinie się jego system. Trzymam kciuki, aby przedstawiony przeze mnie scenariusz się nie sprawdził.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)