Korea Times: operatorzy zamówili 20 milionów Galaxy S6 i S6 edge

Korea Times: operatorzy zamówili 20 milionów Galaxy S6 i S6 edge

Samsung Galaxy S6 Edge
Samsung Galaxy S6 Edge
Źródło zdjęć: © Samsung
Konrad Błaszak
09.03.2015 14:38, aktualizacja: 09.03.2015 16:27

Samsung Galaxy S6 i S6 edge to bez wątpienia największe premiery targów MWC. Koreańska firma umie zareklamować swoje produkty i prawdopodobnie się to opłaciło, ponieważ zainteresowanie nowymi modelami jest ogromne.

Samsung na targach w Barcelonie pokazał dwa nowe modele, którym mogliście przyjrzeć się bliżej dzięki naszym pierwszym wrażeniom. Trzeba przyznać, że zmian jest sporo w stosunku do poprzedniej generacji, co oczywiście oznacza, że nowości Koreańczyków wzbudziły bardzo duże emocje. Nowe przecieki sugerują, że te emocje świetnie przekładają się za zamówienia od operatorów.

Anonimowy przedstawiciel jednego z czołowych operatorów komórkowych w Europie zdradził serwisowi Korea Times:

Samsung na całym świecie otrzymał zamówienia na jakieś 20 milionów nowych Galaxy od operatorów komórkowych. 15 milionów na S6 oraz 5 milionów na S6 edge. To jest rekord.

Oczywiście są to tylko zamówienia złożone przez operatorów, więc nie wszystkie telefony muszą się sprzedać od razu, ale te liczby i tak robię ogromne wrażenie. Warto też przypomnieć, że pierwsze urządzenie z wygiętym ekranem, czyli Galaxy Note Edge - według danych sprzed kilku tygodni - sprzedało się w liczbie 630 000 egzemplarzy. Jest to wynik sporo słabszy niż Note 4 (4,5 miliona w ciągu pierwszego miesiąca).

Jeśli te przecieki okażą się prawdziwe, a większość tych urządzeń trafi do klientów w krótkim czasie, to Samsung będzie miał bardzo mocny finansowo rok. Warto również zauważyć, jaki może być stosunek sprzedaży S6 do S6 edge. Wariant z wygiętym ekranem nadal jest dla wielu dość abstrakcyjny, a poza tym ma być droższy niż bazowa wersja. Jeśli jednak za 25% ogólnej sprzedaży będzie odpowiadać edge, będzie to wynik imponujący. Zwłaszcza w porównaniu ze znikomą popularnością wygiętego Note'a.

Jeśli jesteście zainteresowani tymi modelami to zobaczcie nasze wideoprzeglądy: Galaxy S6 oraz Galaxy S6 Edge.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)