Technologia Qeexo TouchTools wnosi Multi-Touch na zupełnie nowy poziom

Technologia Qeexo TouchTools wnosi Multi-Touch na zupełnie nowy poziom

Technologia Qeexo TouchTools wnosi Multi-Touch na zupełnie nowy poziom
Miron Nurski
02.08.2016 14:39, aktualizacja: 02.08.2016 16:39

Firma Qeexo udowadnia, że jeśli chodzi o obsługę ekranów dotykowych, wciąż da się wymyślić coś innowacyjnego.

Multi-Touch to spopularyzowana przez Apple'a i pierwszego iPhone'a technologia, która zmieniła sposób, w jaki korzystamy z ekranów dotykowych. Dzięki wykrywaniu dotyku w kilku punktach jednocześnie możliwe jest powiększanie i pomniejszanie wyświetlanych elementów gestem uszczypnięcia.

Problem w tym, że lata mijają, a pinch-to-zoom to wciąż w zasadzie jedyny wykorzystujący Multi-Touch gest, który przyjął się na szeroką skalę. A przecież potencjał multi-dotyku jest znacznie większy. Qeexo postanowiło ten fakt wykorzystać.

Firma opracowała technologię TouchTools, która umożliwia uzyskanie błyskawicznego dostępu do wirtualnych narzędzi takich jak linijka, gumka, mysz, pokrętło czy wykonujący screenshoty aparat. Ciężko to wyjaśnić słowami, dlatego najlepiej rzucić okiem na film promocyjny.

Qeexo TouchTools on a 55" display

Oprogramowanie wykrywa liczbę oraz układ palców i na tej podstawie wyświetla odpowiednie narzędzie. Przykładowo po ułożeniu czterech palców w jednej linii wyświetlona zostaje wirtualna linijka.

Technologia TouchTools jest już gotowa, a jej implementacja nie wymaga użycia żadnego specjalnego hardware'u - wystarczy zwykły ekran Multi-Touch. Qeexo zamierza licencjonować swoje rozwiązanie m.in. producentom tabletów, komputerów, samochodów i tablic interaktywnych, a także twórcom pojedynczych aplikacji. iPad Pro, Pixel C czy Surface Pro 4 aż się proszą o apki wykorzystujące tego typu wirtualne narzędzia.

Na koniec wspomnę, że jednym z głównych partnerów Qeexo jest Huawei, który licencjonuje technologię FingerSense (znaną w smartfonach Huaweia jako Knuckle Sense).

Kto wie, może Huaweia zainteresuje także TouchTools.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)