Qualcomm przegrywa w sądzie. Musi renegocjować umowy [#wSkrócie]

Qualcomm przegrywa w sądzie. Musi renegocjować umowy [#wSkrócie]

Siedziba Qualcomma
Siedziba Qualcomma
Źródło zdjęć: © wikimedia
Mateusz Żołyniak
23.05.2019 17:39, aktualizacja: 23.05.2019 20:25

Qualcomm przegrał batalię z Federalną Komisją Handlu. Konsekwencją tego będzie konieczność renegocjacji umów z partnerami.

Serwis The Wall Street Journal donosi, że amerykański producent układów mobilnych oraz rozwiązań telekomunikacyjnych nie obronił się wobec zarzutów wysuniętych przez Federalną Komisję Handlu. Qualcomm został okrzyknięty monopolistą i musi zmienić sposób współpracy z partnerami.

Sędzia Lucy H. Koh (rozstrzygała pamiętne batalie na linii Apple-Samsung) orzekła, że firma z San Diego stosuje niedozwolone praktyki ograniczające konkurencyjność na rynku mobilnym. Dotyczy to szczególnie uwiązywania partnerów oferowaniem rozwiązań sprzętowych w zestawach z licencjami.

Qualcomm dominującą pozycję w segmencie wykorzystuje dodatkowo do ustalania zbyt wysokich opłat za swoje rozwiązania. Sąd orzekł, że firma będzie musiała renegocjować warunki współpracy z partnerami. Ma dopilnować tego specjalnie wyznaczona osoba, która przez okres siedmiu lat będzie monitorować działania giganta.

Qualcomm ma jeszcze odwoływać się od decyzji amerykańskiego sądu, ale same informacje o podjętej decyzji przełożyły się na spadek akcji o 13 proc.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)