Qualcomm uruchamia platformę 5G dla urządzeń wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości

Qualcomm uruchamia platformę 5G dla urządzeń wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości
Patryk Korzeniecki

06.12.2019 16:46, aktual.: 06.12.2019 17:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Qualcomm widzi potencjał w połączeniu mieszanej rzeczywistości i sieci 5G. Planuje wprowadzić nową platformę.

Qualcomm zapowiedział na Hawajach nie tylko nowe procesory na czele ze Snapdragonem 865. Okazuje się, że firma planuje zainwestować też w rozszerzoną i wirtualną rzeczywistość. Skąd o tym wiadomo? Producent stworzył dedykowaną platformę. Nie będzie to jednak zestaw jakich pełno na rynku, ponieważ wyposażono go w obsługę sieci nowej generacji.

Qualcomm prezentuje XR2

Będzie to pierwsze platforma tego typu na świecie. Qualcomm XR2 połączy technologie mieszanej rzeczywistości i 5G. Producent obiecuje doświadczenia nowego poziomu.

Qualcomm XR2 pozwoli na zastosowanie nawet 7 kamer w urządzeniu i rozwiązań sztucznej inteligencji. Pozwoli to na jeszcze lepszą i stabilniejszą immersję.

Poprzednia generacja platformy, Qualcomm XR, nie zniknie z rynku - będzie oferowana dalej jako podstawowe rozwiązanie, a XR2 ma być wdrożona jako technologia nowszej generacji.

TechCrunch informuje, że XR2 obsługuje wyświetlacze o rozdzielczości 3k x 3k pikseli przy 90 klatkach na sekundę. Obsługuje nawet 8k 360 stopni przy 60 kl/s. Wszystko to dzięki specjalnemu układowi, który zapewni niskie odświeżanie mimo wyśrubowanych parametrów obrazu.

Gogle Qualcomma
Gogle Qualcomma© materiały prasowe

Ponadto XR2 pozwoli na śledzenie dłoni z wykorzystaniem 26 punktów i oczywiście bardzo dokładne mapowanie otoczenia.

Qualcomm może zrewolucjonizować rynek gogli i okularów mieszanej rzeczywistości

Widać, że 5G wchodzi powoli w każdą możliwą branżę, a nawet nie zadomowiło się jeszcze na rynku. Qualcomm zauważył potencjał w sieci nowej generacji i ciekaw jestem, jak zostanie on wykorzystany. Może któregoś dnia będziemy nawigowani po obcym mieście przez wirtualne okulary wspierające nową platformę Qualcomma. Czy przyszłość nadeszła? Czas pokaże.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)