Redmi zapowiada smartfon z aparatem 64 Mpix [#wSkrócie]

Redmi zapowiada smartfon z aparatem 64 Mpix [#wSkrócie]

Kolejny smartfon Redmi może mieć aparat o wyższej rozdzielczości niż 48 Mpix
Kolejny smartfon Redmi może mieć aparat o wyższej rozdzielczości niż 48 Mpix
Mateusz Żołyniak
22.07.2019 14:15, aktualizacja: 22.07.2019 17:29

Marka należąca do Xiaomii zapowiedziała swój nowy smartfon, który może być wyposażony w aparat 64 Mpix.

Firma Redmi na oficjalnym kanale na chińskim serwisie mikroblogowym Weibo zamieściła materiał promocyjny, który zdradza pierwsze szczegóły na temat jej nadchodzącej nowości. Wskazuje on, że marka szykuje już smartfon z aparatem głównym z sensorem 64 Mpix.

Marka Redmi zapowiada aparat z sensorem 64 Mpix
Marka Redmi zapowiada aparat z sensorem 64 Mpix© Weibo

Zamieszczone zdjęcie jasno informuje, że można spodziewać się świetnej rozdzielczości, ale na szczegóły dotyczące rozwiązania trzeba jeszcze poczekać. Teraz pewne wydaje się wykorzystanie sensora ISOCELL Bright GW1 Samsunga.

Bright GW1 jest nową matrycą ISOCELL złożona z pikseli o wielkości 0,8 mikrona (najmniejszych na rynku), co umożliwiło upakowanie ich ogromnej liczby w rozwiązaniu przygotowanym z myślą o smartfonach.

Fizyczny rozmiar matrycy Samsunga jest oczywiście jeszcze większy niż w przypadku popularnego rozwiązania Sony IMX586 — 1/1,72 cala vs ½ cala. Niemal dorównuje on sensorowi SuperSpectrum Huaweia (1/1,7 cala), ale ten ma większe piksele.

Matryca 64 Mpix Samsunga wspiera technologię Tetracell, co umożliwia łączenie danych z 4 sąsiadujących pikseli. Przekłada się to na wyższą jakość zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych (finalne zdjęcia w rozdzielczości 16 Mpix).

Szczegóły na temat możliwej daty prezentacji nie są znane.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)