Revolut wprowadza obsługę kryptowalut dla wszystkich. To najłatwiejszy sposób, by kupić bitcoina

Revolut wprowadza obsługę kryptowalut dla wszystkich. To najłatwiejszy sposób, by kupić bitcoina

Kupowanie bitcoinów nigdy nie było łatwiejsze
Kupowanie bitcoinów nigdy nie było łatwiejsze
Źródło zdjęć: © pexels.com
Miron Nurski
31.01.2018 15:50, aktualizacja: 31.01.2018 16:50

Revolut to aplikacja płatnicza, która umożliwia wygodną wymianę walut po kursach pozbawionych prowizji. Do grona obsługiwanych jednostek dołączyły 3 popularne waluty: bitcoin, litecoin oraz ether. Obecnie nie ma łatwiejszego sposoby, by rozpocząć handel walutami.

Obsługę kryptowalut Revolut wprowadził już w grudniu 2017 roku, ale pierwotnie funkcja ta była zarezerwowana dla użytkowników kont premium oraz tych, którym udało się zwerbować do usługi 3 inne osoby. To ograniczenie zostało już zdjęte, ale niestety nie oznacza to, że wszyscy chętni będą mogli rozpocząć wymianę kryptowalut już teraz.

Revolut - jak odblokować kryptowaluty?

Obsługa kryptowalut domyślnie jest wyłączona. Aby ją uaktywnić należy:

  • pobrać najnowszą wersję aplikacji Revolut (Android oraz iOS)
  • przejść do zakładki \Więcej;
  • kliknąć \odblokuj\ przy ikonie \Kryptowaluty.

Zainteresowanie tą funkcją przerosło jednak oczekiwania twórców aplikacji, przez co musieli oni utworzyć wirtualną kolejkę. Kryptowaluty będą odblokowywane etapami, co może potrwać nawet kilka tygodni. Każdy użytkownik otrzyma jednak informację o pozycji w kolejce oraz powiadomienie, gdy funkcja będzie już aktywna.

Jak kupować kryptowaluty w aplikacji Revolut?

Zarządzanie kryptowalutami wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku wszystkich innych walut. Wystarczy wpisać kwotę w bitcoinach, litecoinach lub ethernach, którą chce się kupić, albo sumę w złotówkach, którą chce się wymienić. Kurs jest aktualny. Tak bardzo, że zmienia się dosłownie z sekundy na sekundę.

Tak kurs bitcoina zmieniał się w ciągu kilku sekund
Tak kurs bitcoina zmieniał się w ciągu kilku sekund

W dowolnym momencie bitcoiny, litecoiny i etherny można wymienić na złotówki czy dowolną z pozostałych obsługiwanych walut.

Co można robić z zakupionymi kryptowalutami?

Revolut nie działa jak klasyczny portfel. Trzymanych na koncie nie bitcoinów nie można bezpośrednio przelać na inne konto ani wykorzystać ich do robienia zakupów w sieci. Można je jedynie przelać innym użytkownikom Revoluta czy wymienić na inną walutę.

Czy to wielki problem? Dla tych, którzy inwestowanie w kryptowaluty traktują bardzo poważnie, być może. Większość osób będzie jednak kupować bitcoiny, litecoiny i etherny z nadzieją, że kiedyś zdrożeją i będzie można je odsprzedać, by na całej transakcji zarobić. W takim przypadku Revolut jest najprostszym i najwygodniejszym rozwiązaniem.

A zarobić można. 29 października 1 litecoin kosztował 203 zł. 3 miesiące później było to już 627,13 zł, czyli ponad 3-krotnie więcej.

Pamiętajcie, że na kryptowalutach można zarówno dużo zarobić, jak i dużo stracić

Kursy kryptowalut uzależnione są od wielu wyjątkowo trudnych do przewidzenia czynników. Można w ciągu kilku tygodni pomnożyć jakąś sumkę, ale bywa też, że kursy z dnia na dzień stają się niekorzystne. Tak było z bitcoinem pod koniec 2017 roku, kiedy to w ciągu 24 godzin jego wartość spadła o blisko 40 proc. wartości.

Jeśli więc zamierzacie bawić się w handel kryptowalutami, róbcie to z głową i nie inwestujcie wszystkich oszczędności.

PS. Więcej na temat aplikacji Revolut pisałem w tym artykule.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)