Rośnie sensowna alternatywa dla Zdjęć Google. OneDrive z nowymi funkcjami

Rośnie sensowna alternatywa dla Zdjęć Google. OneDrive z nowymi funkcjami

Rośnie sensowna alternatywa dla Zdjęć Google. OneDrive z nowymi funkcjami
Miron Nurski
23.06.2021 14:39, aktualizacja: 24.06.2021 08:21

Microsoft nadrabia braki.

Pod koniec ubiegłego roku Google ogłosił, że od 1 czerwca skończy z oferowaniem nielimitowanej przestrzeni w chmurze Zdjęcia. Stało się wówczas jasne, że konkurencji nie pozostaje nic innego jak zareagować na ruch Google'a i zaoferować sensowne alternatywy.

"OneDrive w pakiecie Microsoft 365 z dostępem do Office'a wypada korzystnie cenowo (29,99 zł za 1 TB), ale brakuje mu zaawansowanych funkcji powiązanych stricte ze zdjęciami. Wbudowana wyszukiwarka jest uboga, a edytora brak" - pisałem przed 7 miesiącami.

Microsoft nadrabia zaległości. OneDrive z wbudowanym edytorem zdjęć

Twórcy chmury ogłosili, że OneDrive w wersji na Androida oraz internetowej dostał prosty fotoedytor. Jeszcze w tym roku funkcja ma zawitać także do aplikacji na iOS.

Edytor pozwala na przycięcie i obrócenie zdjęcia oraz dostosowanie jasności, naświetlenia, kontrastu, jasnych punktów, cieni, nasycenia, temperatury barwowej oraz odcienia.

412223498145432108

Oczywiście edytor Zdjęć Google w dalszym ciągu pozostaje dużo bardziej zaawansowany, pozwalając nawet na dostosowanie siły rozmycia tła, zastosowanie automatycznej obróbki z użyciem AI czy edycję filmów. To jednak dobry początek, bo dotychczas OneDrive do przechowywania multimediów nadawał się kiepsko.

OneDrive dostał też wsparcie dla Chromecasta

To kolejna funkcja, którą ceniło sobie wielu użytkowników Zdjęć Google. Teraz fotki oraz filmy można wygodnie "przerzucić" na telewizor, korzystając z protokołu Google Cast.

Funkcja działa dokładnie tak samo jak w każdej innej aplikacji - wystarczy kliknąć ikonę udostępniania w górnym prawym rogu.

Microsoft zapowiada więcej fotograficznych usprawnień w OneDrivie

Twórcy obiecują, że to dopiero początek długiej listy stricte fotograficznych zmian, które trafią do usługi w ciągu najbliższego roku.

Na przełomie lata i jesieni do OneDrive'a ma zawitać funkcja automatycznie grupująca zdjęcia w folderach w zależności od źródła udostępniania. Zrzuty ekranu czy obrazy z WhatsAppa będą więc lądować w osobnych folderach.

Jeśli Microsoft - zgodnie z obietnicą - dopieści swoją usługę, ta wreszcie będzie mogła stać się jedną z najsensowniejszych alternatyw dla Zdjęć Google. 29,99 zł miesięcznie za cały pakiet Microsoft 365 z 1 TB przestrzeni na dane dla wielu osób będzie ofertą dużo korzystniejszą niż pakiety 100 GB za 8,99 zł, 200 GB za 13,99 zł i 2 TB za 49,99 zł, które proponuje Google.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)