Rozebrali iPhone'a 11 Pro Max na części i sprawdzili ile kosztują

Rozebrali iPhone'a 11 Pro Max na części i sprawdzili ile kosztują

Rozebrali iPhone'a 11 Pro Max na części i sprawdzili ile kosztują
Bolesław Breczko
05.10.2019 11:56, aktualizacja: 05.10.2019 14:55

Serwis Tech Insights specjalizujący się w tego typu analizach sprawdził, co kryje się we wnętrzu najdroższego iPhone'a i ile kosztują części. Wynik: 490 dolarów.

Eksperci z Tech Insights, bazując na danych rynkowych i własnym doświadczeniu, wycenili części do iPhone'a 11 Pro Max na 490 dolarów, czyli równowartość 1930 zł. Najdroższy okazał się moduł aparatu fotograficznego z trzema obiektywami, kosztuje 73,5 dolara. Do najdroższych elementów należą też: ekran - 66,5 USD, procesor - 64 USD, pamięć trwała - 58 USD.

Obraz
© Tech Insights

W 2019 Apple po raz pierwszy zastosował główny aparat fotograficzny z trzema obiektywami w swoich telefonach. Te są dostępne w modelach 11 Pro i 11 Pro Max, standardowy iPhone 11 ma dwa obiektywy z tyłu smartfona. Tech Insight rozebrał także aparaty, aby dokładniej im się przyjrzeć. Bez większego zaskoczenia okazało się, że głównym dostawcą aparatów jest Sony. Natomiast STMicroelectronics dostarcza, trzeci rok z rzędu, kamerę podczerwoną wykorzystywaną do Face ID.

Obraz
© Tech Insights

Fakt, że części potrzebne do złożenia iPhone'a 11 Max Pro kosztują 490 dolarów, nie oznacza, że tyle kosztuje jego wyprodukowanie. Tech Insights nie wziął pod uwagę kosztów zaprojektowania nowego procesora Bionic A12 i samego smartfona.

Na końcową cenę urządzenia składają się też: marketing, transport, tworzenie i obsługa usług, zaprojektowanie i utrzymanie systemu operacyjnego, wynagrodzenia dla pracowników, podatki itp. Natomiast już na samym końcu cenę urządzenia określa nie suma części i kosztów ludzkie, a to ile użytkownicy są w stanie za nie zapłacić. W przypadku iPhone 11 Max Pro jest to od 5699 do 7449 zł.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)