Samsung będzie sprzedawał szkło UTG innym producentom

Samsung Galaxy Z Flip
Samsung Galaxy Z Flip
Źródło zdjęć: © materiały producenta
Patryk Korzeniecki

19.02.2020 15:44, aktual.: 19.02.2020 16:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung nie chce zostawiać nowej technologii tylko dla siebie. Firma je skomercjonalizuje.

Elastyczne wyświetlacze postawiły wiele wyzwań przed inżynierami, zwłaszcza w kwestii zapewnienia odpowiedniej wytrzymałości. Ma w tym pomóc szkło UTG z którego, według najnowszych wieści, skorzystają też inni producenci.

Samsung podzieli się technologią

Szkło UTG to rodzaj ultracienkiego szkła. Ma tylko 0,03 mm grubości, dzięki czemu mimo swojej twardości jest elastyczne i może wyginać się jak polimerowa folia.

Zostało ono zastosowane m.in. w Samsungu Galaxy Z Flip i możliwe, że producent użyje je także do następnej generacji Samsunga Galaxy Folda. Firma Samsung Display ogłosiła, że chce skomercjonalizować tę technologię. Co to oznacza?

Samsung planuje sprzedawać elastyczne szkło innym firmom. Podobnie jak robi to obecnie z matrycami AMOLED czy sensorami fotograficznymi. Firma już zarejestrowała znak towarowy w 38 krajach, w tym w Europie, Chinach czy USA. Firma reklamuje je hasłem "Tough, yet tender" ("twardy, ale delikatny").

Obraz
© businesswire.com

Samsung spodziewa się, że szkło UTG pojawi się w innych rozkładanych urządzeniach jak tylko wzrośnie na nie popyt. Technologia przeszła odpowiednie testy i według producenta potrafi wytrzymać 200 000 zgięć. To ponad 270 zgięć dziennie przy 2-letnim użytkowaniu telefonu.

Liczę, że Samsung dopracuje swoje ultracienkie szkło. Niestety, wbrew obietnicom w Samsungu Galaxy Z Flip palec dalej jeździ po folii - samo szkło okazało się zbyt delikatne, aby znosić trudy codziennego użytkowania. Mam nadzieję, że w przyszłości doczekamy się elastycznych i szklanych wyświetlaczy z prawdziwego zdarzenia.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)