Samsung w czasach zarazy. Produkcja w dół przez koronawirusa

Gorodenkoff / Shutterstock.com
Gorodenkoff / Shutterstock.com
Patryk Korzeniecki

20.04.2020 11:15, aktual.: 20.04.2020 13:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Produkcja smartfonów Samsunga drastycznie zmalała. Niedługo ma jednak stanąć na nogi.

Pandemia koronawirusa przyhamowała nasze wydatki. W dobie kryzysu ludzie raczej przedkładają kupno smartfona na rzecz bardziej niezbędnych rzeczy. Poza tym gospodarka została silnie spowolniona z powodu panującej pandemii. Sytuację mocno odczuł Samsung.

Samsung musiał zmniejszyć produkcję o ponad połowę

Samsung zwyczajowo przez pierwszy kwartał każdego roku robi nadwyżki produkcyjne. Dzięki temu firma ma pewność, że telefonów na rynku nie zabraknie. W kolejnych miesiącach firma już dostosowuje zamówienia do panującego popytu.

Mimo takiej polityki Samsunga kwietniowe statystyki produkcji wyglądają słabo.

N.Z.Photography / Shutterstock.com
N.Z.Photography / Shutterstock.com

Samsung w kwietniu 2020 roku wyprodukuje 10 milionów telefonów. To o 60 proc. mniej niż w marcu, w którym gigant wypuścił 25 milionów smartfonów. Z informacji serwisu The Elec wynika, że w magazynach zostało jeszcze trochę zapasów z marca, pomimo zamknięcia fabryk w Indiach i Brazylii. Mimo wszystko tak duży spadek nie napawa optymizmem i z pewnością będzie sporym ciosem finansowym.

Według źródła Samsung planuje przywrócić normalną produkcję w okolicach maja, kiedy fabryki w Indiach i Brazylii będą już normalnie pracowały. Sytuacja będzie też dużo zależała od samych konsumentów - nici z produkcji smartfonów, jeśli nie będzie komu ich kupować.

Samsung nie jest jedynym poszkodowanym z powodu pandemii. Każda firma to odczuła, w mniejszym lub większym stopniu. Apple musiało na przykład wprowadzić ograniczenia dotyczące sprzedaży smartfonów, prawdopodobnie z powodu ograniczonej mocy przerobowej fabryk.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także