Jest szansa, że kolejny Samsung Galaxy Fold nie będzie się rysował od patrzenia

Jest szansa, że kolejny Samsung Galaxy Fold nie będzie się rysował od patrzenia
Patryk Korzeniecki

12.12.2019 16:17, aktual.: 12.12.2019 17:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Możliwe, że Samsung naprawi jedną z największych wad obecnej generacji swojego składaka. Samsung Galaxy Fold 2 może dostać ekran ze szkła. Ale nie byle jakiego.

Możemy być pewni jednego - Samsung Galaxy Fold 2 jest w przygotowaniu, podobnie jak jego pionowo składany brat. Możemy podejrzewać, że firma poprawi konstrukcję wyświetlacza. Dowodem mogą być ostatnie zgłoszenia patentowe wniesione przez Samsunga.

Samsung Galaxy Fold 2: czy doczekamy się szklanego wyświetlacza?

Na stronie ithome.com pojawiły się dokumenty znaków towarowych wniesione przez Samsunga. Jak widzimy z zamieszczonych zdjęć, południowokoreańska firma zgłosiła dwa znaki - nazwę Ultra Thin Glass i jej skrót UTG.

O czym nam to mówi?

Wniosek patentowy
Wniosek patentowy© ithome.com

Może to być pewna sugestia na temat specyfikacji następnego składaka od Samsunga. UTG to ultracienkie szkło o grubości poniżej milimetra. Dzięki takim wymiarom materiał traci sztywność i zyskuje elastyczność. Można go wtedy zginać prawie jak folię.

Szkło UTG może być remedium na wady obecnego Folda

Samsung Galaxy Fold 2 mógłby dużo zyskać, jeśli firma zastosowałaby taki materiał.

Po pierwsze, szkło jest twardsze od użytej w jedynce folii - dzięki temu znacznie ograniczona zostałaby podatność na rysy. Przyszli użytkownicy z pewnością byliby wdzięczni, ponieważ zwykły polimer można zarysować nawet paznokciem.

Po drugie, folia jest bardzo elastyczna i przez to podatna na odkształcenia. Dlatego w Samsungu Galaxy Foldzie mamy delikatną nierówność po rozłożeniu telefonu w miejscu zawiasu. Szkło UTG dzięki swojej sztywności zniwelowałoby to zjawisko. Możliwe nawet, że doczekalibyśmy się zupełnie płaskiego ekranu.

Szkło UTG
Szkło UTG© heraldsystem.com

Muszę powiedzieć, że przyszłość składanych smartfonów wygląda obiecująco. Jeśli firmie udałoby się stworzyć ekran oparty o ultracienkie szkło, to mielibyśmy do czynienia z małą rewolucją w dziedzinie składanych telefonów. Byłby to duży krok w kierunku ich upowszechnienia się. Kto wie, może za 2-3 lata takie urządzenia będą już normą.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)