Galaxy A5 (2017) - podsumowanie przecieków. To będzie hit

Galaxy A5 (2017) - podsumowanie przecieków. To będzie hit
Miron Nurski

02.12.2016 10:57, aktual.: 02.01.2017 09:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Galaxy A5 (2017) nie miał jeszcze swojej premiery, ale na jego temat wiadomo całkiem sporo. Jest na co czekać.

Aktualizacja: smartfony Samsung Galaxy A (2017) zostały już zaprezentowane


Przed kilkoma tygodniami @OnLeaks oraz serwis Android Authority przygotowali wizualizację Galaxy A5 (2017) na podstawie pliku graficznego CAD, który zdradza wymiary urządzenia.

Exclusive: Samsung Galaxy A5 2017 render video

W międzyczasie pojawiły się jeszcze konkretniejsze przecieki - dwa wideoprzeglądy nadchodzącego A5. Prawdopodobnie Samsung udostępnił smartfona wybranym redakcjom przedpremierowo, aby mogły już przygotować materiały na jego temat. Dwie z nich opublikowały filmy przed końcem embarga.

Oryginalne filmy co prawda zostały już usunięte, ale w internecie nic nie ginie. Na YouTubie uchowały się kopie.

Co wiadomo o wyglądzie Galaxy A5 (2017)?

Smartfon - podobnie jak Galaxy A5 (2016) i topowe samsungi - będzie miał szklaną obudowę.

Czarna wersja ma nie tylko czarne plecki i front, ale i ramkę. Podobnie jak Galaxy S7 Glossy Black.

Obraz

Aparat nie wystaje z obudowy!

Obraz

Na dolnej krawędzi znalazł się port USB-C oraz gniazdo słuchawkowe.

Obraz

Galaxy A5 (2017) - oprogramowanie

Smartfon ma najnowszą wersję nakładki Samsunga, którą znamy z Note'a 7. Niestety zastosowany Android to 6.0 Marshmallow.

Obraz

Preinstalowano filtr światła niebieskiego - funkcja ta zadebiutowała na Nocie 7, a do S7 trafi dopiero wraz z aktualizacją do Androida 7.0 Nougat.

Obraz

Urządzenie ma najnowszą wersję trybu Always On umożliwiającego wyświetlanie treści (m.in. powiadomień) na zablokowanym ekranie.

Obraz

Galaxy A5 (2017) - specyfikacja i wydajność

Jedna z redakcji przetestowała wydajność smartfona w AnTuTu. Zdobył on niemal 60 000 punktów. Dla porównania Galaxy A5 (2016) wykręcił u mnie podczas testów nieco ponad 40 000 punktów.

Test wydajnościowy zdradził ponadto kilka szczegółów na temat specyfikacji. Nieco wcześniej nowy A5 został przetestowany w GeekBenchu, który także ujawnił kilka cyferek. Łącząc wszystkie informacje dostajemy coś takiego:

Benchmarki mogły przekłamać część specyfikacji (np. rozdzielczość aparatu), ale z grubsza wiadomo, czego się spodziewać.

Kiedy premiera?

Nie sądzę, by Samsung udostępnił redakcjom testowy egzemplarz wcześniej niż 10 dni przed premierą. Ta powinna się zatem odbyć najpóźniej w przyszłym tygodniu. Galaxy A5 (2016) zadebiutował zresztą 2 grudnia 2015, czyli dokładnie rok temu.

To będzie hit

To prawda, że Samsung najlepsze bebechy i technologie pakuje do smartfonów z linii S i Note. Topowe smartfony są najwydajniejsze i robią najlepsze zdjęcia. Niemniej cyferki cyferkami, ale z czysto użytkowego punktu widzenia A-piątki naprawdę niewiele ustępują topowym modelom. Ba, A5 (2016) pracuje na jednym ładowaniu zauważalnie dłużej niż S6 czy S7, a dzięki spójnemu oprogramowaniu możliwości mają podobne. Znam zresztą kilka osób, które m.in. z tego powodu świadomie przesiadły się z S6 na A5.

Galaxy A5 (2017) sprawia wrażenie godnego następcy. Jest ładny, porządnie wykonany i ma przyzwoite bebechy i można mieć nadzieję, że cena nie będzie odstraszać. Szczegóły na ten temat poznamy jednak wkrótce.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)