Samsung Galaxy Buds+ oficjalnie. Nowe słuchawki zagrają nawet 11 godzin na baterii

Samsung Galaxy Buds+ oficjalnie. Nowe słuchawki zagrają nawet 11 godzin na baterii

Samsung Galaxy Buds+ oficjalnie. Nowe słuchawki zagrają nawet 11 godzin na baterii
Źródło zdjęć: © Materiały producenta
Patryk Korzeniecki
12.02.2020 15:15, aktualizacja: 12.02.2020 16:36

Samsung Galaxy Buds+ mają bardzo dobry deklarowany czas pracy na baterii i potrójny mikrofon, który pomoże porozmawiać w hałasie.

Samsung Galaxy Buds+ to ulepszony model znanych słuchawek bez plusa. Producent wydłużył czas pracy na baterii i usprawnił mechanizm odszumiania.

Samsung Galaxy Buds+ z dwiema membranami

Samsung Galaxy Buds+ to słuchawki, które wyposażone zostały w dwa przetworniki dźwięku. Jeden z nich odpowiada za oddanie tonów wysokich, a drugi średnich. Producent chwali się, że były strojone przez AKG i pozwalają na uzyskanie bogatych basów i wysokich tonów.

Obraz
© materiały producenta

Samsung Galaxy Buds+ według oficjalnych informacji mają też zapewnić długi czas pracy na baterii. Akumulatory w słuchawkach o pojemności 85 mAh każdy pozwalają na odsłuch muzyki aż do 11 godzin, a ogniwo w etui 270 mAh może wydłużyć go do 22 godzin. Niewątpliwie w uzyskaniu takich przebiegów pomaga energooszczędny Bluetooth 5.0.

Obraz
© materiały producenta

Wiadomo, że raczej nikt nie będzie słuchał muzyki przez kilkanaście godzin non-stop. Tak długi czas pracy daje jednak pewien komfort - możemy być pewni, że słuchawki odmówią posłuszeństwa przy słuchaniu muzyki w czasie podróży. Nawet gdyby jednak się tak stało - 3 minuty ładowania przez USB typu C mają wystarczyć na godzinę grania.

Obraz
© materiały producenta

Samsung Galaxy Buds+ mają funkcję, której niesamowicie brakuje mi w moich 1more e1026bt. Mianowicie pozwalają niezależnie sprawdzić poziom naładowania każdej słuchawki.

Obraz
© materiały producenta

Oczywiście możemy sprawdzić też, ile energii zostało w dedykowanym etui. A jeśli już o nim mówimy - pokrowiec naładujemy indukcyjnie w standardzie Qi. Niestety, wygląda na to, że słuchawki nie obsługują innych kodeków niż AAC i SBC. Pozwalają jednak na obsługę dotykową i ustalenie własnych gestów.

Samsung nie oszczędził na mikrofonach

Samsung Galaxy Buds+ pozwala oczywiście na prowadzenie rozmów. Producent jednak zdecydował na umieszczenie nie jednego, ale aż trzech mikrofonów - dwa na zewnątrz i jeden w środku. Samsung obiecuje, że taki zestaw skutecznie oczyści nasz głos z hałasu w czasie rozmów telefonicznych. Niestety, Samsung nie wykorzystał ich jednak do aktywnego tłumienia dźwięku. A szkoda.

Obraz
© materiały prasowe

Mikrofony mają też drugie zastosowanie. Samsung Galaxy Buds+ są wyposażone w regulowany tryb Ambient, który pozwala nasłuchiwać nadjeżdżający samochód przy przejściu dla pieszych lub rozmawiać bez zdejmowania słuchawek. Słuchawki zostały uodpornione tylko na zachlapania (IPX2).

Samsung Galaxy Buds+ są kompatybilne z systemami Android 5.0 (przynajmniej 1,5 GB RAM) lub z iOS 10 na iPhonie 7 lub wyższym. Będą kosztować w Europie 149 euro (ok. 630 złote), a dostępne kolory to: biały, niebieski i czarny.

Samsung Galaxy Buds+ prezentują się ciekawie. Pochwalę producenta za podwójny przetwornik i czas działania słuchawek bez etui, jednak brakuje mi lepszego kodeka dźwięku (np. AptX HD) i ANC. Wykorzystanie trzech mikrofonów do aktywnego tłumienia dźwięku mogłoby dać naprawdę ciekawe rezultaty.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)