Samsung Galaxy Fold dostanie obsługę DeX on PC

Samsung Galaxy Fold dostanie obsługę DeX on PC
Patryk Korzeniecki

27.11.2019 15:31, aktual.: 27.11.2019 16:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung Galaxy Fold jest urządzeniem niewątpliwie rewolucyjnym i oferującym nowy poziom wygody obsługi smartfona. Okazuje się, że Samsung jeszcze ją zwiększy, dodając możliwość doświadczenia DeX z poziomu komputera.

Samsung Galaxy Fold to konkurent Huaweia Mate X. Telefon oferuje możliwości, które były niedostępne w żadnym wydanym wcześniej smartfonie. Rozkładany ekran wprowadził obsługę smartfona na niespotykany wcześniej poziom.

Okazuje się jednak, że był jeden aspekt, w którym Samsung Galaxy Fold mógłby zostać usprawniony.

Samsung Galaxy Fold nie wspierał trybu DeX on PC

W ramach przypomnienia - Samsung DeX on PC jest autorską technologią umożliwiającą podłączenie telefonu do komputera i obsługiwanie przez interfejs desktopowy. Niezbędny jest jedynie tradycyjny PC lub Mac - a to ma każdy.

W chwili premiery Samsung Galaxy Fold mógł być obsługiwany w trybie desktopowym DeX jedynie po podłączeniu telefonu do telewizora lub monitora. Na szczęście sytuacja się zmieni.

Samsung DeX - stacja dokująca z podłączonym telefonem
Samsung DeX - stacja dokująca z podłączonym telefonem© materiały prasowe

Samsung Galaxy Fold nadrabia braki

Samsung powoli wypuszcza na swój składany telefon aktualizację oznaczoną kodem F900FXXU2ASKB. Wprowadza ona brakujące wsparcie dla Samsung DeX on PC. Dzięki poprawce użytkownicy Folda będą mogli wreszcie korzystać z niego desktopowo z poziomu komputera.

Aktualizacja waży ok. 900 MB i oprócz nowej funkcji wprowadza poprawki bezpieczeństwa z listopada.

Jest jednak jedna rzecz, której wciąż brakuje - PlayGalaxy Link. Jak donosi serwis SamMobile, będzie ona dodana w grudniu. Posiadacze Samsunga Galaxy Fold nie będą jej raczej specjalnie wyczekiwać - w końcu raczek nie kupuje się rozkładanego telefonu, żeby streamować gry.

Uaktualnienie F900FXXU2ASKB pojawiło się już we Francji na niektórych egzemplarzach Galaxy Folda, jednak z czasem zasięg poprawki powinien się poszerzać.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)