Samsung Galaxy Fold powraca. To już oficjalne

Samsung Galaxy Fold powraca. To już oficjalne

Składany Samsung Galaxy Fold został zaprezentowany w lutym i wciąż nie trafił do sklepów
Składany Samsung Galaxy Fold został zaprezentowany w lutym i wciąż nie trafił do sklepów
Miron Nurski
25.07.2019 10:50, aktualizacja: 25.07.2019 12:50

Lepiej późno niż wcale - mogą powiedzieć ci, którzy ostrzyli sobie sobie zęby na składany smartfon Galaxy Fold. Samsung wreszcie zabrał głos w sprawie jego powrotu.

W kontekście powrotu Galaxy Folda medialne doniesienia bazowały dotychczas na wypowiedziach mniej i lepiej poinformowanych pracowników Samsunga. Teraz oficjalne oświadczenie w tej sprawie zostało wydane przez biuro prasowe firmy.

Samsung Galaxy Fold: składany smartfon gotowy do wprowadzenia na rynek

Firma informuje, że problemy techniczne zostały zidentyfikowane i zażegnane. Fabryki najpewniej pracują już pełną parą, bo Samsung informuje o planie rozpoczęcia sprzedaży we wrześniu.

Warto przypomnieć, że pierwotne plany zakładały, że Galaxy Fold trafi do pierwszych klientów 26 kwietnia. Wcześniej Samsung zdążył uruchomić przedsprzedaż, ale klienci zamiast składanych telefonów dostali zwrot pieniędzy.

Samsung zdradza, w jaki sposób zmodyfikował Galaxy Folda

Źródłem problemów był niefortunnie zaprojektowany wyświetlacz Infinity Flex, a konkretnie jego warstwa ochronna. Przypominała ona zwykłą osłonę, której można się pozbyć, ale jej zerwanie skutkowało trwałym uszkodzeniem ekranu. Tak też uczyniło kilku pierwszych recenzentów z USA, w efekcie czego wybuchła afera, która doprowadziła ostatecznie do wycofania Galaxy Folda ze sprzedaży.

Obraz

Telefon był ponadto zaprojektowany w taki sposób, że nawet bez ingerencji użytkownika pod folię mógł dostawać się brud powodujący uszkodzenia.

Aby temu zapobiec, Samsung wprowadził następujące modyfikacje:

  • warstwa ochronna wyświetlacza została rozszerzona w taki sposób, by wykraczała poza obramowanie, dzięki czemu ma \w sposób oczywisty stanowić integralną część wyświetlacza, której nie należy usuwać;
  • górna i dolna część zawiasu zostały wzmocnione nowymi nakładkami ochronnymi;
  • pod elastycznym wyświetlaczem zaimplementowano warstwę metalu, w celu jego lepszej ochrony;
  • przestrzeń między zawiasem a korpusem telefonu została zmniejszona.

Widać więc, że Galaxy Fold został przeprojektowany gruntownie. To wszystko ma zapobiec zrywaniu warstwy ochronnej przez użytkowników i chronić telefon przed zanieczyszczeniami.

Samsung zapewnia ponadto, że nowy projekt został poddany rygorystycznym testom.

Szczegóły na temat startu sprzedaży mają zostać ujawnione w ciągu kilku tygodni. Na razie nie wiadomo, czy pierwotna cena (1999 euro, czyli równowartość 8500 zł) nie ulegnie zmianie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)