Galaxy J2 (2016) na zdjęciach. To pierwszy smartfon Samsunga z pierścieniem Smart Glow

Galaxy J2 (2016) na zdjęciach. To pierwszy smartfon Samsunga z pierścieniem Smart Glow

Galaxy Note5 - zmodyfikowane zdjęcie
Galaxy Note5 - zmodyfikowane zdjęcie
Miron Nurski
05.07.2016 10:38, aktualizacja: 05.07.2016 12:56

Galaxy J2 (2016) to nadchodzący budżetowiec Samsunga. Uzbrojono go w dodatek, który w przyszłości może zagościć w większej liczbie urządzeń tegoż producenta na czele z Galaxy S8. Poznajcie Smart Glow.

Zacznijmy od zdjęć promocyjnych Galaxy J2 (2016), które opublikował serwis SamMobile.

412162439313097260

Smartfon jak smartfon. Uwagę przykuwa jednak obramowanie otaczające aparat główny. Co to takiego?

Smart Glow, czyli dioda powiadomień na sterydach

GalaxyClub dotarł do instrukcji obsługi nadchodzącego smartfona, dzięki czemu o Smart Glow wiadomo całkiem sporo. Będzie to nafaszerowany diodami LED pierścień świecący na różne kolory. Przykładowe zastosowania?

  • Podczas połączenia przychodzącego lub po odebraniu wiadomości, Smart Glow będzie wydzielał światło w kolorze przypisanym do danego kontaktu.
  • Podczas robienia selfie tylną kamerą Smart Glow zaświeci na niebiesko, gdy twarz zostanie wykryta. Zdjęcie zostanie wykonane automatycznie po dwóch sekundach.
  • Smart Glow będzie zmieniał kolor informując o rozładowaniu baterii i postępie ładowania.

Jak dowiedział się SamMobile, w przyszłości Smart Glow ma być ważnym elementem interakcji ze smartfonami Samsunga, a jego funkcjonalność zostanie znacznie rozszerzona. Przykładowo telefon będzie pomagał użytkownikowi zrobić selfie tylną kamerą podświetlając poszczególne części pierścienia, aby łatwiej było ustawić twarz w środku kadru.

Inna z nadchodzących funkcji to Weather ring. Po potrząśnięciu telefonem Smart Glow rozświetli się na kolor odzwierciedlający warunki pogodowe (słońce - żółty; deszcz-niebieski). Z kolei funkcja Health ring ma w jakiś sposób ułatwić mierzenie pulsu przy użyciu aparatu i diody doświetlającej.

Zapowiada się fajnie, ale jest jeden problem

Jako zaawansowana dioda powiadomień Smart Glow sprawdzi się tylko wtedy, gdy telefon odłożony jest ekranem do dołu. Nie wiem jak wam, ale mi ciężko byłoby zmienić przyzwyczajenia. Przede wszystkim z troski o wyświetlacz.

Jeśli o mnie chodzi, wolałbym, żeby świecące obramowanie otaczało przycisk Home na przednim panelu. Podobne rozwiązanie zastosowało już zresztą kiedyś LG w smartfonach z linii L II.

Nietrudno się jednak domyślić, że Samsung postanowił wpakować Smart Glow w pierwszej kolejności do budżetowca w ramach testów. Następca Galaxy J2 pokaże po prostu, czy takie rozwiązanie ma sens. Jeśli w takiej postaci się nie przyjmie, pomysł zapewne zostanie udoskonalony.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)