Samsung Galaxy Note10 bez fizycznych przycisków? Raczej nie, ale o Jacku 3,5 mm chyba można zapomnieć

Samsung Galaxy Note10 bez fizycznych przycisków? Raczej nie, ale o Jacku 3,5 mm chyba można zapomnieć

Galaxy Note10 może wyraźnie różnić się wyglądem od poprzednika
Galaxy Note10 może wyraźnie różnić się wyglądem od poprzednika
Mateusz Żołyniak
31.05.2019 11:41, aktualizacja: 31.05.2019 13:41

Pojawiły się kolejne przecieki na temat Samsunga Galaxy Note'a 10, które nie ucieszą fanów przewodowych słuchawek.

Galaxy Note 10 bez złącza Jack 3,5 mm

Android Police zamieścił ciekawy raport, w którym donosi, że Galaxy Note 10 może wyraźnie różnić się od poprzednika. Serwis wskazuje w nim, że nowość Samsunga zostanie pozbawiona:

  • tradycyjnego gniazda słuchawkowego Jack 3,5 mm - użytkownicy będą zdanie na zestawy pod USB typu C lub rozwiązania bezprzewodowe;
  • tradycyjnych fizycznych przycisków - kontrolery głośności, włącznik czy przycisk Bixby miałyby być zastąpione reagującymi na nacisk/dotyk fragmentami ramki.

Są to kolejne już przecieki informujące o rezygnacji ze złącza Jack 3,5 mm w nowym modelu z linii Galaxy Note, więc coś może być na rzeczy. Z pewnością nie ucieszy to fanów przewodowych słuchawek. Tym bardziej, że flagowce Samsunga są obecnie jednym z niewielu topowych modeli, w których tradycyjne gniazdo wciąż jest dostępne.

Wizualizacja możliwego wyglądu Samsunga Galaxy Note 10
Wizualizacja możliwego wyglądu Samsunga Galaxy Note 10© Ben Geskin

Koreańczycy mogą stracić więc ważny atut, ale dzięki rezygnacji z dużego gniazda, mogą oni zadbać o bardziej pojemną baterię - najwyższe wersje mają mieć ogniwa o pojemności 4200 mAh czy nawet 4500 mAh.

Samsung raczej nie zrezygnuje jednak z tradycyjnych przycisków

Informacje dotyczące braku wciskanych klawiszy na obudowie są dość intrygujące, ale nie byłoby w tym nic dziwnego. Firma HTC w modelu U12+ zastosowała już czujniki w ramce, które pełnią rolę kontrolerów głośności czy włącznika.

Rozwiązanie to prezentuje się futurystycznie, ale nie należy do najbardziej bezproblemowych. Tajwańczykom kilka miesięcy zajęła optymalizacja reagujących na dotyk czujników w ramce, a mimo to wciąż pojawiają się problemy z precyzją. Minie więc jeszcze trochę czasu zanim zagwarantują one pewność, jaką dają wciskane przyciski.

Mało prawdopodobne było więc, że zostaną wykorzystane przez Samsunga, który we flagowych modelach stawiać chce na sprawdzone i dopracowane rozwiązania. Potwierdził to Ice Universe na Twitterze, który wskazuje, że prototyp Galaxy Note'a 10 bez fizycznych przycisków był przygotowany, ale nie przeszedł rygorystycznych testów firmy.

Co jeszcze wiadomo na temat Galaxy Note'a 10?

Ice Universe, który jest zazwyczaj dobrze obeznany z planami Samsunga, doniósł ostatnio również, że tak w droższym, jak i tańszym wariancie Note'a 10 pojawi się pojedynczy przedni aparat. Urządzenia mają być wyposażone w nowe panele Infinity-O z otworem na kamerkę na środku, co na wizualizacjach jakiś czas temu przedstawił już Ben Geskin.

Warto dodać, że niedawno pojawiły się też nowe doniesienia dotyczące Samsunga Galaxy Note 10, które dotyczyły nowego modułu aparaty z obiektywami rozmieszczonymi w poziomie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)