Samsung Galaxy Note10: otwór w ekranie może pełnić kluczową funkcję

Samsung Galaxy Note10: otwór w ekranie może pełnić kluczową funkcję
Miron Nurski

23.07.2019 11:22, aktual.: 23.07.2019 13:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chodzą słuchy, że niewielki otwór w wyświetlaczu Note'a 10 będzie istotniejszy niż mogło się wydawać.

Galaxy Note10, podobnie jak modele z serii S10, ma mieć aparat ukryty w niewielkim otworze w ekranie. Samsung niespecjalnie zresztą ten fakt ukrywa, bo wskazuje na to oficjalna grafika zapowiadająca premierę. Wiecie, ta z rysikiem zawieszonym nad obiektywem.

Widząc tę grafię po raz pierwszy zastanawiałem się, co autor miał na myśli. Czyżby Samsung uważał otwór w ekranie za największą zaletę nadchodzącego telefonu? Absurd. Przecież znamy to już z S10, więc to żadna niespodzianka. No i, umówmy się, kropka w ekranie to kompromis, a nie powód do dumy. Kompromis, którego Samsungowi udało się już zresztą pozbyć w innym smartfonie; Galaxy A80 ma piękny ekran z małymi ramkami bez żadnego wcięcia i otworu. To jest powód do dumy. Nie czarna kropka w wyświetlaczu.

Z tą grafiką zapowiadającą może jednak chodzić o coś więcej.

Samsung Galaxy Note10 ma obsługiwać nowe gesty wykonywane rysikiem nad ekranem

Ostatnia porcja przecieków, którą dostarczył serwis Techmaniacs, wskazuje na to, że Note10 będzie obsługiwał nowe rysikowe gesty.

Note'y już od drugiej generacji radzą sobie z wykrywaniem S Pena zawieszonego nad wyświetlaczem, dzięki czemu można np. podejrzeć zawartość maili bez klikania w każdą kolejną wiadomość. Teraz mają dojść do tego gesty pozwalające m.in. przełączać zdjęcia w galerii ruchem rysika nad ekranem.

Do podobnych informacji dotarł popularny @evleaks, który dodaje, że właśnie tej funkcji dotyczą materiały promocyjne z rysikiem nad aparatem. Tryb Air Gestures ma być w jakiś sposób związane z otworem w ekranie.

Jak rysik może być być powiązany z aparatem?

To już tylko spekulacje, ale możliwe, że tryb wykrywania gestów będzie aktywowany po dotknięciu lub zawieszeniu rysika nad otworem z aparatem. Czarna kropka byłaby tym samym swoistym przełącznikiem. Miałoby to sens, bo będzie przecież cały czas widoczna i - podczas korzystania z rysika - łatwo dostępna.

Nie byłby to pierwszy raz, gdy Samsung stara się w pomysłowy sposób wykorzystać otwór w ekranie. W Galaxy A8s można uruchomić aparat do selfie po prostu przeciągając od niego palec.

Pozornie niezbyt wymowny film promocyjny z S Penem krążącym wokół aparatu może więc zawierać więcej wskazówek niż mogło się wydawać. Warto też odnotować, że gradientowe kolory cienia zostawianego przez rysik odpowiadają jednemu z wariantów kolorystycznych Note'a 10, które znamy z przecieków.

Gesty nad ekranem nowym trendem?

Przed laty wielu producentów, skądinąd również Samsung, eksperymentowało z funkcjami wykrywającymi machanie nad ekranem. Tego typu rozwiązania nigdy się nie przyjęły, ale ostatnio wracają do łask.

Tak ma wyglądać Samsung Galaxy Note10+
Tak ma wyglądać Samsung Galaxy Note10+© WinFuture.de

LG w G8 zaimplementowało sensor Z Camera do bezdotykowej obsługi telefonu. Google pracuje nad wykrywającym gesty sensorem Soli, który może trafić do Pixela 4. Czyżby na naszych oczach rodził się nowy trend, za którym lada moment będą podążać wszyscy? Niewykluczone.

Przypominam, że premiera serii Galaxy Note10 została zaplanowana na 7 sierpnia.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)