Tak, Galaxy Note7 z 6 GB RAM-u istnieje. Jest tylko jedno "ale"

Tak, Galaxy Note7 z 6 GB RAM-u istnieje. Jest tylko jedno "ale"

Tak, Galaxy Note7 z 6 GB RAM-u istnieje. Jest tylko jedno "ale"
Miron Nurski
11.08.2016 15:37, aktualizacja: 11.08.2016 17:37

W Seulu miała dziś miejsce koreańska premiera phabletu Samsung Galaxy Note7. Podczas tego wydarzenia szef mobilnego działu Samsunga - Dongjin Koh - odpowiedział na pytania dziennikarzy. Również te dotyczące mocniejszego wariantu z 6 GB pamięci operacyjnej.

Samsung ruszył z masową produkcją 6-gigabajtowych układów pamięci RAM już kilkanaście miesięcy temu. Wydawało się zatem niemal pewne, że taki moduł trafi do Galaxy Note'a 7 - najnowszego przedstawiciela serii smartfonów, które zawsze miały wyśrubowane parametry techniczne. Wskazywało na to zresztą wiele wycieków.

Ostatecznie okazało się, że do nowego Note'a Samsung wpakował 4 GB pamięci operacyjnej i 64 GB pamięci wewnętrznej. Pojawiły się jednak plotki, że mocniejszy wariant 6/128 GB został zarezerwowany dla Chin. Szef Samsunga potwierdził, że w tych plotkach jest duże ziarno prawdy.

Jak donosi serwis The Korea Herald, Dongjin Koh zdradził, że Samsung faktycznie rozważa wprowadzenie Note'a 7 z większą ilością pamięci na chiński rynek. Powód? Wysoka konkurencyjność. Chińskie firmy prowadzą ponoć "agresywny marketing" związany z ilością pamięci, przy czym głównie chodzi o pamięć wewnętrzną, a nie operacyjną.

Koh dodał również, że jego firma będzie analizowała opinie napływające z różnych regionów oraz zastanowi się, czy taki ruch nie zawiedzie koreańskich konsumentów. Tak czy inaczej, na debiut mocniejszego wariantu w Europie raczej nie mamy co liczyć. Biorąc jednak pod uwagę ostatnie decyzje Koreańczyków, powinniśmy się cieszyć, że Note7 w ogóle będzie dostępny w Europie...

Strasznie żałuję, że firma po prostu nie wpakowała do Note'a najlepszych możliwych podzespołów, jak miała dotychczas w zwyczaju. Smartfony z tej serii zawsze były skierowane do najbardziej wymagających użytkowników, a cięcie kosztów produkcji jeszcze nigdy nie było tak bardzo odczuwalne. Szkoda, bo zapowiada się świetny telefon, a 6 GB RAM-u pozwoliłoby wydłużyć jego życie i byłoby wisienką na torcie, której tym razem chyba zabrakło.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)