Galaxy Note7 - produkcja i sprzedaż wstrzymana [AKTUALIZACJA]

Galaxy Note7 - produkcja i sprzedaż wstrzymana [AKTUALIZACJA]

Galaxy Note7 - produkcja i sprzedaż wstrzymana [AKTUALIZACJA]
Miron Nurski
10.10.2016 09:28, aktualizacja: 11.10.2016 13:03

Wiele wskazuje na to, że również wymienione egzemplarze smartfona Galaxy Note7 mogą być podatne na samozapłon. Samsung jest w poważniejszych tarapatach niż mogło się wydawać.

Wpis został zaktualizowany o oficjalny komunikat informujący o wstrzymaniu sprzedaży. Znajdziecie go na końcu tekstu.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o pochodzącym z "bezpiecznej partii" Nocie 7, który zapalił się w samolocie linii lotniczych Southwest Airline opóźniając tym samym lot. Wcześniej do podobnego incydentu doszło w Chinach.

Takich sytuacji było niestety więcej. Serwis The Verge doliczył się już czterech samozapłonów wymienionych smartfonów w samych tylko Stanach Zjednoczonych.

Verizon, AT&T i T-Mobile wycofują Galaxy Note'a 7 ze sprzedaży

Każdy z nich wydał już oficjalne oświadczenie, w którym powołuje się oczywiście na troskę o bezpieczeństwo konsumentów. Konsumenci mogą oddać telefon i wymienić go na inny model.

Przypomnę tylko, że mówimy o trzech największych operatorach w USA, więc sprawa jest naprawdę poważna.

Produkcja "tymczasowo" wstrzymana

Jak donosi agencja Yonhap News Agency, Samsung zdecydował się na wstrzymanie produkcji Galaxy Note'a 7. Decyzja ta zapadła po rozmowach z amerykańskimi, południowokoreańskimi i chińskimi regulatorami rynku.

Samsung wciąż nie wydał jeszcze komunikatu w sprawie doniesień o samozapłonach "bezpiecznych" Note'ów 7. Wiadomo jedynie tyle, że prowadzone jest śledztwo, a od jego wyników uzależnione będą zapewne dalsze decyzje. Jeśli okaże się, że smartfony faktycznie pochodzą ze sprawdzonej partii, a wybuchy nie zostały spowodowane przez czynniki zewnętrzne, będzie nieciekawie.

Samsung Galaxy Note7 zniknie z rynku całkowicie?

To najczarniejszy scenariusz, ale wydaje się coraz bardziej prawdopodobny. Samsung i tak raczej nie walczy już o maksymalizację zysków, tylko o minimalizację strat.

Kto wie, czy w zaistniałej sytuacji najrozsądniej nie będzie po prostu zdjęcie tego modelu z rynku, zadbanie o to, by konsumenci wybaczyli Samsungowi wpadkę i szybko o niej zapomnieli oraz skupienie się na Galaxy S8.

Aktualizacja #1

O wstrzymaniu wysyłki Note'ów poinformował także Marcin Gruszka - rzecznik prasowy sieci Play.

Aktualizacja #2

Stało się. Samsung oficjalnie poinformował o wstrzymaniu sprzedaży i wymiany smartfonów.

Współpracujemy z odpowiednimi organami nadzoru w celu wyjaśnienia przyczyn zgłoszonych ostatnio incydentów dotyczących Note7. Bezpieczeństwo użytkowników jest dla nas najważniejsze. Z tego powodu Samsung zwraca się do wszystkich operatorów i sprzedawców na całym świecie o wstrzymanie sprzedaży i wymiany Note7 do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego.Dokładamy wszelkich starań, aby wraz z właściwymi organami nadzoru wyjaśnić tę sytuację. Użytkownicy oryginalnych oraz wymienionych Note7 powinni wyłączyć telefony i zaprzestać ich używania, a także skorzystać z dostępnych środków zaradczych.

[h4]Informacja dla klientów z Polski: w najbliższym czasie podamy bardziej szczegółowe informacje dotyczące Note7, które znajdują się w posiadaniu lub zostały zamówione przez polskich klientów.[/h4]

Choć póki co Samsung mówi o tymczasowym wstrzymaniu sprzedaży na czas śledztwa, trzeba liczyć się z tym, że Galaxy Note7 może zniknąć z rynku całkowicie. Masz Note'a 7? Najrozsądniej będzie skontaktować się ze sprzedawcą w celu uzyskania zwrotu pieniędzy i wymiany na inne urządzenie.

Aktualizacja #3

Jak donosi Bloomberg, Samsung zdecydował się na całkowite wstrzymanie produkcji Note'a 7 (jeszcze wczoraj mówiło się o tymczasowej przerwie).

Informacje te potwierdził także rzecznik prasowy Samsunga, Olaf Krynicki.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)