Samsung Galaxy S III - co jeszcze o nim wiemy?

Samsung Galaxy S III - co jeszcze o nim wiemy?

Samsung Galaxy S III (fot. mobilephones.pk)
Samsung Galaxy S III (fot. mobilephones.pk)
Krzysztof Sylwerski
25.04.2012 12:30, aktualizacja: 25.04.2012 14:30

Samsung zachowuje się ostatnio jak Hubert Urbański w „Milionerach” mówiący, że prawidłową odpowiedź poznamy po przerwie reklamowej. Nawet jeśli następna Galaktyka nie spełni pokładanych w niej oczekiwań, to z pewnością zostanie zapamiętana z powodu budowania napięcia przed jej premierą.

Oficjalnie ujawniono już datę i miejsce konferencji Samsung Mobile Unpacked 2012, na której zostanie zaprezentowany następca modelu Galaxy S II. Przygotowano też specjalną stronę z odliczaniem, przenoszącą zainteresowanych na TheNextGalaxy.com, gdzie umieszczono teaser oraz informacje na temat wydarzenia. W międzyczasie pojawiło się kilka nowych faktów wartych opisania.

Czujni obserwatorzy wypatrzyli w Google Play oficjalną aplikację Samsung Mobile Unpacked. Samo jej powstanie nie dziwi – popularne stało się tworzenie przewodników po imprezach, by ułatwić uczestnikom poruszanie się po nich i przedstawić najważniejsze informacje z nimi związane.

Pracownicy Samsunga popełnili jednak gafę. W opisie aplikacji znalazła się nazwa „galaxy s3”. Dziwić może brak wielkich liter oraz użycie cyfry arabskiej zamiast rzymskiej, jak w modelu I9100. Niedopatrzenie zostało szybko naprawione, jednak udało się zrobić zrzut ekranu dokumentujący ten fakt.

Opis aplikacji w Google Play (fot. engadget.com)
Opis aplikacji w Google Play (fot. engadget.com)

Do tej pory modele z rodziny Galaxy S były oznaczane jako I9000 oraz I9100. Logicznym wyborem dla następcy byłaby więc litera I z liczbą 9200. Pojawienie się na rynku Galaxy Nexusa, znanego również jako I9250, może wskazywać, że niższy numer należał do prototypu, który nie wszedł do seryjnej produkcji.

Pod lupę trafił więc kod I9300. Sugerowano, że właśnie pod takim oznaczeniem kryje się Galaxy S III. Wkrótce jednak pojawiły się przecieki, że właściwą nazwą kodową dla najnowszego flagowca będzie I9500. Te informacje zdaje się potwierdzać pośpiech pracowników niemieckiego oddziału serwisu Amazon, którzy podali ten symbol wraz z nazwą Galaxy S III przy danych o kompatybilności jednej z ładowarek.

Jest więc możliwość, że na zbliżającej się konferencji Samsung zaprezentuje więcej niż jedno urządzenie. I9300 miałby być nieco ulepszoną wersją modelu zaprezentowanego na ubiegłorocznych targach Mobile World Congress. Cechowałby go ekran 4,6 cala i aparat o matrycy 8 Mpix, a mógłby nosić nazwę Galaxy S II+. Znak plusa pojawił się na zdjęciu zaprezentowanym przez duński fanpage Samsunga wraz z datą konferencji Samsung Mobile Unpacked, co zdaje się potwierdzać tę wersję.

Sylwetka Następnej Galaktyki? (fot. Samsung)
Sylwetka Następnej Galaktyki? (fot. Samsung)

I9500 to z kolei właściwy Galaxy S III z wyświetlaczem o przekątnej 4,7 cala i aparatem zdolnym wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpix. Te dwie dane wykluczały się wzajemnie, pojawiając się w kolejnych doniesieniach. Amazon również nie popisał się umiejętnościami zachowania tajemnicy i wiemy już, że za flagowca przyjdzie zapłacić 599 euro (w przybliżeniu ponad 2500 zł) i będzie on dostępny w kolorze czarnym. Nie wspomniano o białym wariancie kolorystycznym.

Nierozważnych pracowników ma również sam Samsung. Wyniki benchmarków najnowszego urządzenia pozostawiono w Sieci. Urządzenie określone symbolem I9300 okazało się w testach programu GL Benchmark porównywalne z najpotężniejszymi modelami na rynku, a w niektórych zadaniach nie pozostawiło suchej nitki na swoich konkurentach. I w tym przypadku udało się wykonać zrzut ekranu, który potwierdza te rewelacje.

Benchmark Samsunga I9300 (fot. phonearena.com)
Benchmark Samsunga I9300 (fot. phonearena.com)

Nie jest jeszcze znana pełna specyfikacja urządzenia ani jego wygląd, ale wiadomo już, że w pierwszej kolejności pojawi się ono w ofercie brytyjskiego operatora Vodafone. Na jego stronie można się zarejestrować, by zostać poinformowanym o wprowadzeniu urządzenia do oferty. Zaraz potem trafi do wielu innych europejskich sieci z Orange i T-Mobile na czele.

Warto wspomnieć jeszcze o ostatnich wypowiedziach Eldara, które zdają się potwierdzać obecność ceramicznej obudowy. Rosyjski bloger zamieścił nawet zdjęcie fragmentu obudowy finalnej wersji, który wykonany jest z błyszczącego, szklanego lub ceramicznego tworzywa. Oczywiście należy wziąć pod uwagę, że fotka obrazuje nie element obudowy nowego smartfona, a np. tylny panel Galaxy Taba 10.1. Do momentu premiery nie można być więc pewnym, czy znany bloger nie specjalnie nie zamieścił fałszywego zdjęcia, aby jeszcze bardziej podsycić atmosferę przed premierą nowego Galaxy S.

Samsung Galaxy S III (fot. twitter)
Samsung Galaxy S III (fot. twitter)

Każda osoba zainteresowana telekomunikacją, niezależnie od swoich upodobań, musi przyznać jedno: następna Galaktyka będzie topowym urządzeniem. Zwolennicy Samsunga i nakładki TouchWiz czekają z niecierpliwością na nowy obiekt kultu. Jego przeciwnicy już ostrzą zęby, by wytknąć wszystkie potencjalne wady. Im bliżej premiery, tym więcej mówi się o najmłodszym, nie narodzonym jeszcze dziecku koreańskiego producenta. Wszystkie te rewelacje pozwalają śmiało stwierdzić, że Samsung Galaxy S III jest najbardziej wyczekiwanym smartfonem pierwszej połowy 2012 roku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)