Samsung wysłuchał modlitw użytkowników. Możesz wreszcie zmienić funkcję klawisza Bixby

Samsung wysłuchał modlitw użytkowników. Możesz wreszcie zmienić funkcję klawisza Bixby

Samsung wysłuchał modlitw użytkowników. Możesz wreszcie zmienić funkcję klawisza Bixby
Miron Nurski
01.03.2019 12:16, aktualizacja: 01.03.2019 13:16

Klawisz Bixby psuje nerwy użytkownikom topowych samsungów od 2017 roku. Czas z tym skończyć.

Klawisz Bixby, obecny w wybranych smartfonach Samsunga, odpowiada za uruchamianie wirtualnego asystenta. Sęk w tym, że nie wszyscy użytkownicy chcą z niego korzystać. Zwłaszcza w Polsce, gdzie Bixby jest mocno ograniczony z uwagi na brak pełnego wsparcia dla języka polskiego. No i od niedawna ma u nas mocnego konkurenta w postaci Asystenta Google, który nauczył się rozmawiać w naszym języku.

Po premierze Galaxy S10 w sieci pojawiły się informacje, że funkcję przycisku Bixby można zmienić, ale opcja ta była nieaktywna na egzemplarzu testowanym przeze mnie. Zmieniło się to wraz z aktualizacją oprogramowania.

Zmiana funkcji klawisza Bixby na Galaxy S10 i starszych smartfonach

Na szczęście Samsung pomyślał nie tylko o użytkownikach najnowszego modelu. Jak donosi PhoneArena, opcja przypisania innej aplikacji do klawisza Bixby wylądowała także na starszych smartfonach.

Z opcji tej powinni już móc skorzystać także użytkownicy modeli Galaxy S8, S8+, S9, S9+, Note8 oraz Note9. Mamy potwierdzenie, że u posiadaczy tych modeli faktycznie nowa funkcja już się pojawiła.

Jak uruchomić inną aplikację klawiszem Bixby?

Przede wszystkim trzeba mieć najnowszą wersję aplikacji. Aktualizacja całego systemu raczej nie jest konieczna; powinno wystarczyć uaktualnienie samej apki, które można przeprowadzić z poziomu sklepu Galaxy Store (menu z trzema kropkami => Moja strona => Uaktualnij). Informacja o nowej wersji powinna sama pojawić się na pasku powiadomień.

Później wystarczy:

  • uruchomić apkę Bixby klawiszem na obudowie;
  • rozwinąć menu ukryte pod symbolem trzech kropek;
  • przejść do sekcji Settings;
  • przejść do pozycji Bixby key;
  • zmienić ustawienia klawisza.
Obraz

Własną aplikację można przypisać do pojedynczego lub dwukrotnego kliknięcia przycisku Bixby. Niestety jest to wybór albo-albo: druga opcja zawsze uruchamia samsungowego asystenta.

Niestety nie da się do klawisza przypisać Asystenta Google

Pod przycisk da się podpiąć bodaj wszystkie zainstalowane aplikacje z wyjątkiem jednej: Asystenta Google. Nawet jeśli zainstalowany jest skrót odpowiedzialny za jego natychmiastowe uruchamianie.

Najwidoczniej Samsung nie chce, by użytkownicy wygodnie korzystali z rozwiązania będącego bezpośrednią konkurencją dla Bixby. Co jednak ciekawe, pod klawisz da się przypisać apkę Obiektyw - narzędzie ściśle powiązane z Asystentem, które służy do rozpoznawania obiektów znajdujących się w polu widzenia kamery.

I tak oto znienawidzona funkcja staje się jedną z lepszych

Za klawisz Bixby w Galaxy S8 Samsung został w 2017 roku zmieszany z błotem. Asystent porozumiewający się raptem w kilku językach, z którego nie każdy ma ochotę korzystać, dostał osobny przycisk i to w dodatku ulokowany w takim miejscu, że łatwo pomylić go z klawiszem regulacji głośności i nacisnąć niechcący.

Samsung nie zrezygnował z tego pomysłu, ale przynajmniej pozwolił zmienić funkcję klawisza. I tu robi się ciekawie, bo można go użyć do uruchamiania aparatu, apki mailowej, dyktafonu, Google Pay, obiektywu czy jakiegokolwiek często używanego programu. No, prawie jakiegokolwiek, bo o Asystencie na razie można zapomnieć.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)