Samsung Galaxy S11 może dostać ekran 120 Hz

Samsung Galaxy S11 może dostać ekran 120 Hz

Pozdeyev Vitaly / Shutterstock.com
Pozdeyev Vitaly / Shutterstock.com
Patryk Korzeniecki
21.11.2019 14:36, aktualizacja: 21.11.2019 15:43

Samsung Galaxy S11 może być kolejnym telefonem, który otrzyma ekran o podwyższonej częstotliwości odświeżania.

Na Twitterze pojawiły się nowe wieści dotyczące nadchodzącego Samsunga Galaxy S11. Użytkownik Ice Universe umieścił zrzuty z ukrytego menu z chińskiej wersji systemu One UI Beta 2.0.

Zawiera ono 3 opcje dotyczące opcji szybkiego odświeżania. Jedna z nich utrzymuje je przy 60 Hz, inna wymusza ciągłe 120 Hz, a ostatnia z nich automatycznie przełącza się pomiędzy dwoma.

Wiele wskazuje na to, że ustawienia są już przygotowywane z myślą o nadchodzących smartfonach. Potencjalnie Galaxy S11.

Prawdopodobnie przy przewijaniu nowy samsung będzie odświeżał ekran szybciej, a przy wyświetlaniu statycznych obrazów, np. zdjęć, telefon ograniczy się do 60 Hz dla zaoszczędzenia baterii.

Samsung Galaxy S11 i 120 Hz: czy rzeczywiście tego potrzebujemy?

Samsung Galaxy S11 i jego interfejs z pewnością zyska nowy wymiar obsługi po uruchomieniu trybu szybkiego odświeżania. Taka płynność naprawdę robi wrażenie. Docenią ją nie tylko esteci, ale także gracze - taka szybkość przydaje się zwłaszcza w grach.

Menu wyboru częstotliwości odświeżania. Źródło: Ice universe / twitter.com
Menu wyboru częstotliwości odświeżania. Źródło: Ice universe / twitter.com

Niestety technologia ma także spory minus - dodatkowe herce szybciej drenują baterię. Miło ze strony Samsunga że dał użytkownikowi wybór, ponieważ nie ma nic gorszego niż wciskanie czegoś na siłę.

Walka na herce - od czego się zaczęła?

Razer był pierwszym producentem , który zastosował wyświetlacz 120 Hz w swoim smartfonie do gier. Od tego czasu telefony do gier używają wyższych częstotliwości odświeżania w celu dalszego ulepszenia wrażeń z obsługi interfejsu i grania w gry mobilne.

W tym roku OnePlus wprowadził wyświetlacz 90 Hz z OnePlus 7 Pro, a Google do Pixela 4. Wyświetlacze o wysokiej częstotliwości odświeżania na urządzeniach mobilnych to nowy trend w smartfonach i z pewnością będą w dalszym ciągu rozwijane.

Samsung w Galaxy S11 planuje wprowadzić opcję automatycznego przełączania się między 60 Hz i 120 Hz. Po co jednak ograniczać się do dwóch częstotliwości?

Wyświetlacz o nieograniczonych parametrach odświeżania

Ideałem byłoby opracowanie ekranu, który może zmieniać odświeżanie bez ograniczeń. Przewijasz menu? Telefon wchodzi w tryb 120 Hz. Oglądasz film w 30 kl/s? Ekran przełącza się na 30 Hz. Wspominasz dawne czasy przy przeglądaniu zdjęć ze szkoły? Wyświetlacz zwalnia do 1 Hz, ale przy wykryciu przewijania automatycznie przyspiesza do 120 Hz.

Taka konstrukcja byłaby pewnie trudna w realizacji, ale możliwa. Apple Watch Series 5 potrafi przecież zjechać do 1 Hz w trybie Always-on.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)