Samsung Galaxy S11+ z pokaźną baterią i matrycą nonacell. Kolejne przecieki

Samsung Galaxy S11+ z pokaźną baterią i matrycą nonacell. Kolejne przecieki

Samsung S11 - prawdopodobny wygląd urządzenia
Samsung S11 - prawdopodobny wygląd urządzenia
Źródło zdjęć: © OnLeaks / 91mobiles
Patryk Korzeniecki
19.12.2019 15:47, aktualizacja: 19.12.2019 16:47

Samsung Galaxy S11+ zapowiada się wybornie. Duża bateria i zaawansowana matryca brzmią jak przepis na komercyjny sukces.

Wieści niosą, że producenci nadchodzących smartfonów przyłożą się do zapewnienia odpowiednio dużych baterii w swoich urządzeniach. Huawei planuje ponoć zastosować grafenowe ogniwo w P40. Apple z kolei chce pomniejszyć kondensatory, dzięki czemu zapewni miejsce dla większego akumulatora.

Samsung nie chce, żeby S11+ nie został z tyłu. I nie chodzi tu tylko o zasilanie.

Samsung Galaxy S11+ może mieć sporą baterię

Przyszli posiadacze Samsunga Galaxy S11+ nie powinni narzekać na padający akumulator. Telefon ma zostać wyposażony w akumulator o słusznej pojemności. Skąd to wiadomo?

Ogniwo, które zostanie prawdopodobnie wykorzystane w Samsungu Galaxy S11+
Ogniwo, które zostanie prawdopodobnie wykorzystane w Samsungu Galaxy S11+© mydrivers.com

Serwis SamMobile dotarł na stronie SafetyKorea do zdjęć i informacji na temat ogniwa EB-BG988ABY. Ma ono zostać zainstalowane w urządzeniu o nazwie kodowej SM-G988. Podobno jest to właśnie Galaxy S11+.

Obraz
© SamMobile

Zdjęcie nie jest zbyt wyraźne, jednak można odczytać pojemność. Ogniwo potrafi zmagazynować zawrotne 5000 mAh.

Samsung Galaxy S11 ma mieć ekran 120 Hz. Można więc być pewnym, że producent zastosuje ten tryb także w lepiej wyposażonym wariancie - a wtedy duża bateria będzie bezcenna.

Samsung Galaxy S11+ połączy 9 pikseli dla lepszych zdjęć

Samsung Galaxy S11 ma pozwolić na fotografowanie w rozdzielczości 12 MP zamiast 108 MP dla uzyskania lepszej jakości obrazu. Rozwiązanie prawdopodobnie będzie nazywać się nonacell.

Przypomnę, że technika łączenia pikseli pozwala na skumulowanie większej ilości światła, co z kolei pomaga znacząco zmniejszyć ilość szumów i w efekcie poprawić jakość obrazu. Im więcej pikseli łączymy, tym lepszą jakość zdjęcia uzyskujemy kosztem megapikseli. Coś za coś.

Nonacell to nie wszystko

W sensorze Samsung HMX koreański producent użył technologii ISOCELL Plus. Z pewnością zostanie też użyta w matrycy Samsunga S11+. Na czym polega?

Generalnie technologia ISOCELL polega na oddzieleniu poszczególnych fotodiod metalową barierą. Pozwala to na zniwelowanie niepożądanych odbić i utraty światła, co zwiększa efektywność pikseli.

Technologie ISOCELL
Technologie ISOCELL© materiały producenta

W nowych matrycach Samsung wprowadził ISOCELL Plus. Jest to ulepszona forma ISOCELL, w której metalową barierę zastąpiono zagadkowym "nowym materiałem". Producent zapewnia, że pozwoliło to jeszcze bardziej podnieść wydajność optyczną.

Nie jest to jedyna nowa technologia wprowadzona przez Samsunga. Matryca Samsung HMX wprowadziła na rynek funkcję Smart-ISO. Pozwala ona na naświetlanie zdjęcia za pomocą dwóch różnych ISO, co skutkuje większą rozpiętością tonalną matrycy.

Zapowiada się naprawdę nieźle.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)