Samsung Galaxy S20 Ultra ma problem. Zielenieje po aktualizacji

Samsung Galaxy S20 Ultra ma problem. Zielenieje po aktualizacji

Samsung Galaxy S20 Ultra ma problem. Zielenieje po aktualizacji
Patryk Korzeniecki
17.04.2020 16:23, aktualizacja: 17.04.2020 18:23

Samsung Galaxy S20 Ultra otrzymał aktualizację która poprawia jeden problem i wprowadza drugi.

Kwietniowa aktualizacja o oznaczeniu G98x0ZHU1ATCT przeznaczona dla Samsungów Galaxy S20 przyniosła poprawki dotyczące pracy autofokusa i łatki bezpieczeńtwa. Nie wszyscy są jednak z niej zadowoleni.

Samsung naprawił autofokus i zepsuł ekran

Samsung Galaxy S20 Ultra po kwietniowej aktualizacji mogą cierpieć na problem specyficznych artefaktów. Objawiają się zielonkawymi plamami lub przebarwieniami obejmujące część wyświetlanego obrazu. Najbardziej widoczne są w ciemnych partiach wyświetlanych treści.

Obraz
© sammobile.com

Przebarwienia w samsungach pojawiają się przy specyficznych ustawieniach. Chodzi o wysoką częstotliwość odświeżania ekranu (120 Hz) i ustawienie jasności poniżej 30 proc. SamMobile donosi jednak, że problem udało się odtworzyć także w innych scenariuszach.

Po prawej widoczne są delikatne zielonkawe przebarwienia na ciemnych partiach obrazu
Po prawej widoczne są delikatne zielonkawe przebarwienia na ciemnych partiach obrazu© sammobile.com

Przebarwienia uwidaczniają się w wielu aplikacjach systemowych i pozasystemowych, np. w aparacie, Telegramie, PUBG: Mobile czy w przeglądarce Chrome.

Spokojnie, to najpewniej błąd w oprogramowaniu

Samsungi Galaxy S20 Ultra padły prawdopodobnie ofiarą błędu programowego. Świadczy o tym fakt, że problem pojawił się dopiero po aktualizacji, a po resecie urządzenia problem znika. Co ciekawe, problem dotyczy jedynie urządzeń z procesorami Samsung Exynos - nie odnotowano jego wystąpienia na smartfonach ze Snapdragonem 865.

Aktualizacja nie została jeszcze wprowadzona do Polski. Bardzo prawdopodobne, że Samsung ją wstrzyma do czasu wyeliminowania wady. Należy pamiętać, że nowe wersje oprogramowania udostępniane są falowo właśnie po to, by ewentualne niedoróbki dotknęły tylko część użytkowników.

To nie jedyna taka sytuacja. Na podobny problem cierpiał Huawei Mate 20 Pro. Ekran barwił się w podobny sposób, jednak artefakty skupiały się wokół krawędzi urządzenia.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)