Samsung Galaxy S20: cała seria z rekordowymi aparatami. Są nowe wieści

Samsung Galaxy S20: cała seria z rekordowymi aparatami. Są nowe wieści

Longchalerm Rungruang / Shutterstock.com
Longchalerm Rungruang / Shutterstock.com
Patryk Korzeniecki
14.01.2020 14:50, aktualizacja: 14.01.2020 15:50

Samsungi Galaxy z serii S20 mogą być godnym konkurentem dla Huaweia, który słynie z mocnych zoomów. Samsung może mu dorównać - wykorzysta do tego wysokorozdzielcze matryce i peryskop.

Samsungi z rodziny Galaxy S20 mają pojawić się 11 lutego. Poprzednie przecieki brzmią naprawdę smakowicie. Pojawiły się kolejne informacje na temat możliwości fotograficznych nadchodzących galaktycznych flagowców. Huawei może zyskać godnego rywala w walce o najlepszy teleobiektyw.

Samsungi Galaxy S20 z imponującymi matrycami teleobiektywów

Samsungi Galaxy S20 mają mieć intrygującą specyfikację fotograficzną. Przyjrzyjmy się informacjom zamieszczonym przez użytkownika Ice Universe.

Według leakstera z kotkiem w profilowym fotograficzna specyfikacja nadchodzących Samsungów ma wyglądać następująco:

  • Samsung Galaxy S20: 12 MP, 64 MP, 12 MP,
  • Samsung Galaxy S20+ : 12 MP, 64 MP, 12 MP, ToF,
  • Samsung Galaxy S20 Ultra: 108 MP, 48 MP, 12 MP, ToF.
Obraz

Jak widzimy, seria S20 będzie miała fantastyczne matryce teleobiektywów, jak dotąd najlepsze zastosowane w telefonach. Rozdzielczości rzędu 48-64 MP nigdy wcześniej nie były stosowane w sensorach aparatów tego typu. Dodatkowa rozdzielczość zostanie zapewne wykorzystana przez producenta do osiągnięcia imponującego przybliżenia hybrydowego.

Według poprzednich przecieków, Galaxy S20 Ultra ma osiągnąć aż 100-krotne zbliżenie. Przyznacie, że brzmi to imponująco. Samsung ma wykorzystać do tego celu peryskop, a samo zbliżenie będzie na pewno uzyskiwane hybrydowo.

Huawei P40 Pro ma również otrzymać peryskopowy obiektyw z 10-krotnym powiększeniem optycznym. Producent umożliwi pewnie cyfrowe"doładowanie", czym może dogonić Samsunga. Ciekaw jestem, który smartfon wygra na tym polu.

Samsung Galaxy S20 Ultra z ultra aparatem

Według informacji umieszczonych na Twitterze przez Maxa Weinbacha Samsung Galaxy S20 Ultra ma mieć jedynym przedstawicielem nowej linii Samsunga z aparatem 108 MP. Do kompletu producent ma dorzucić teleobiektyw z powiększeniem optycznym 10x i ultraszeroki kąt 12 MP.

Sensor Samsung HMX - możliwe, że zobaczymy go w Samsungu Galaxy S20 Ultra
Sensor Samsung HMX - możliwe, że zobaczymy go w Samsungu Galaxy S20 Ultra© materiały producenta

W przypadku pozostałych smartfonów aparat główny ma mieć rozdzielczość 12 Mpix, ale Samsung planuje ponoć zastosować o blisko 30 proc. większą matrycę niż w poprzednich latach. Poprawa jakości zdjęć powinna więc być zauważalna nawet w tańszych modelach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)