Samsung Galaxy S7 czy iPhone 6s?

Samsung Galaxy S7 czy iPhone 6s?

Galaxy S7 i iPhone 6s
Galaxy S7 i iPhone 6s
Redakcja Komórkomanii
09.05.2016 13:13, aktualizacja: 10.05.2016 12:35

Galaxy S7 i iPhone 6s to dwa najgorętsze flagowce na rynku. Przyjrzyjmy się najważniejszym różnicom między nimi.

Cechy szczególne

Galaxy S7, w przeciwieństwie do iPhone'a 6s, ma wodo- i pyłoszczelną obudowę oraz slot na karty pamięci. Wpiera także technologię szybkiego ładowania przewodowego oraz szybkiego ładowania bezprzewodowego.

Bezprzewodowa ładowarka do Galaxy S7 edge
Bezprzewodowa ładowarka do Galaxy S7 edge

iPhone 6s, w przeciwieństwie do Galaxy S7, oferuje wsparcie dla technologii 3D Touch. Ekran urządzenia rozpoznaje siłę nacisku dostosowując reakcje interfejsu, co ułatwia wykonywanie niektórych czynności.

iPhone 6s z ekranem 3d Touch
iPhone 6s z ekranem 3d Touch

Systemy operacyjne

Galaxy S7 pracuje pod kontrolą Androida, a iPhone 6s kontrolowany jest przez platformę iOS. Zaletą tego pierwszego jest otwartość; aplikacje mogą głęboko ingerować w wygląd i funkcjonalność całego systemu.

iOS jest natomiast systemem mniej podatnym na modyfikacje i rozwijanym w całości przez Apple'a. Jego atutem jest bardzo dobre wsparcie aktualizacyjne; producent regularnie wypuszcza nowe wersje oprogramowania przez kilka lat.

Design

Obudowa flagowca Samsunga wykonana jest z aluminiowej ramki oraz szkła Gorilla Glass 4 przykrywającego przedni oraz tylny panel. Konstrukcja jest nierozbieralna i odporna na działanie pyłów oraz wody.

Obraz

iPhone 6s ma obudowę wykonaną niemal w całości z aluminium. Ona także jest nierozbieralna.

Wyświetlacze

Galaxy S7 w porównaniu z iPhone'em 6s ma ekran większy o wyższej rozdzielczości. Wyższe zagęszczenie pikseli podczas zwykłego użytkowania jest niemal niezauważalne, ale przydaje się np. podczas korzystania z gogli VR.

Wyświetlacz S7 wykonany jest ponadto w doskonalszej technologii Super AMOLED, dzięki czemu cechuje się bardziej żywymi kolorami, lepszymi kątami widzenia oraz głębszą czernią.

Wydajność

Podczas gdy iPhone 6s ma procesor 2-rdzeniowy wspierany przez 2 GB pamięci operacyjnej, obudowa Galaxy S7 skrywa układ 8-rdzeniowy oraz 4 GB RAM-u.

Choć na papierze różnice wydają się znaczne, w praktyce wydajność obu urządzeń jest porównywalna. Wynika to przede wszystkim z zastosowania różnych systemów operacyjnych; iOS jest mniej zasobożerny od Androida.

Więcej o iPhonie 6s i Galaxy S7

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)