Samsung odpowiada na iPhone'a 7 Jet Black. Oto... jeszcze czarniejszy Galaxy S7
Apple mocno promuje czarnego i połyskującego iPhone'a 7 Jet Black. Co zatem postanowił zrobić Samsung, który czarnego i połyskującego Galaxy S7 ma od wielu miesięcy? Przygotować jeszcze bardziej czarnego i jeszcze bardziej połyskującego Galaxy S7. Nie, to nie żart.
23.11.2016 | aktual.: 23.11.2016 13:06
Gdy przed dwoma dniami serwis The Inverstor donosił, że Samsung pracuje nad wersją "Glossy Black" (lśniąca czerń) swojego flagowca, mogło się wydawać, że to zbyt absurdalne, by mogło być prawdziwe. Przecież czarny S7 bynajmniej matowy nie jest.
Fotki wygrzebał na chińskim Weibo serwis SamMobile. Poniżej pełna galeria.
Czym się różni Galaxy S7 Glossy Black od Black Onyx?
Podejrzewam, że większość ludzi będzie miała problemy ze znalezieniem jakiejkolwiek różnicy, ale można się dopatrzeć dwóch.
- Odcień. Wersja Black Onyx (ta dostępna od dnia premiery) ma pod szkłem folię o specyficznej fakturze, dzięki której skierowany pod światło smartfon efektownie się mieni nabierając szarego odcieniu. W Glossy Black folia jest prawdopodobnie połyskująca, przez co czerń staje się nieco głębsza.
- Kolor ramki. W Black Onyx ramka jest matowa i srebrno-szara. W Glossy Black czarna.
Innymi słowy - Galaxy S7 Glossy Black bardziej przypomina iPhone'a 7 Jet Black.
Najlepiej różnice oddaje to zdjęcie:
Czasami ciężko ogarnąć poczynania Samsunga
Krótko po premierze iPhone'a 6s Rose Gold pojawił się Galaxy S6 edge+ Pink Gold. Spoko, rozumiem. Apple zapoczątkował modę na różowe złoto, Samsung różowego flagowca nie miał, więc warto się do nowej mody dopasować.
Tutaj sytuacja jest jednak przekomiczna. Zupełnie jakby kopiowanie Apple'a weszło Samsungowi w krew tak bardzo, że za wszelką cenę kopiuje nawet te pomysły, które zrealizował wcześniej.
Chciałbym zobaczyć minę projektanta, któremu ktoś kazał skopiować czarnego iPhone'a 7, mimo iż czarnego Galaxy S7 zaprojektował już dawno.