Koniec wsparcia dla Samsunga Galaxy S7 dopiero po 4 latach. Konkurencjo, patrz i się ucz

Koniec wsparcia dla Samsunga Galaxy S7 dopiero po 4 latach. Konkurencjo, patrz i się ucz

Koniec wsparcia dla Samsunga Galaxy S7 dopiero po 4 latach. Konkurencjo, patrz i się ucz
Miron Nurski
07.04.2020 12:06, aktualizacja: 07.04.2020 14:06

Samsung Galaxy S7 właśnie dokonuje swojego aktualizacyjnego żywota. Smartfon zostanie zapamiętany jako jeden z najdłużej wspieranych smartfonów z Androidem w historii.

Samsungi Galaxy S7 i S7 edge trafiły do sprzedaży w połowie marca 2016. Na smartfony wciąż spływały nowe wersje oprogramowania, ale nic nie trwa wiecznie.

Koniec wsparcia dla Samsunga Galaxy S7

Oba warianty flagowca zostały właśnie wykreślone przez Samsunga z listy wspieranych urządzeń. Oznacza to, że ostatnią wydaną aktualizacją pozostanie najpewniej ta zawierająca łatki bezpieczeństwa z marca 2020.

Wyjąwszy uaktualnienia związane z usuwaniem błędów i luk w zabezpieczeniach, Galaxy S7 i S7 edge załapały się jeszcze na dwie duże aktualizacje Androida. Flagowiec debiutujący z Androidem 6.0 Marshmallow zakończył swój żywot na Androidzie 8.0 Oreo.

Obraz

Na tle konkurencji Samsung Galaxy S7 był aktualizowany wyjątkowo długo

Pixel pierwszej generacji - flagowiec stworzony bezpośrednio przez Google'a, który ma być aktualizacyjnym wzorem do naśladowania - trafił na rynek w październiku 2016, a ostatnie łatki bezpieczeństwa dostał w grudniu 2019. Jego wsparcie zakończyło się więc po nieco ponad 3 latach.

Trzeba jednak Pixelowi uczciwie oddać, że aktualizowany był bardziej intensywnie. Załapał się aż na trzy duże aktualizacje Androida, a większość łatek bezpieczeństwa dostał w miesięcznych odstępach czasu. Na S-siódemkę natomiast nowe wersje oprogramowania spływały często z przerwami.

Mimo wszystko jednak w kwestii długości wsparcia Galaxy S7 jest prawdziwym ewenementem i może być stawiany za wzór. Przynajmniej w świecie Androida, bo 4-letnie aktualizacje nijak mają się do Appla'a, który wciąż wypuszcza nowe wersje iOS-u dla iPhone'a 6s z 2015 roku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)