Galaxy AI UX - Samsung zdradza, co będzie główną nowością w Galaxy S9?

Galaxy AI UX - Samsung zdradza, co będzie główną nowością w Galaxy S9?

Wirtualny asystent Bixby potrafi rozpoznawać obiekty na zdjęciach
Wirtualny asystent Bixby potrafi rozpoznawać obiekty na zdjęciach
Miron Nurski
21.11.2017 16:20, aktualizacja: 21.11.2017 17:20

W Chinach odbyła się premiera lokalnej wersji wirtualnego asystenta Bixby. Wygląda na to, że w trakcie tego wydarzenia Samsung uchylił rąbka tajemnicy na temat Galaxy S9.

Nadchodzi Galaxy AI UX

Jak donosi "leaker" o nicku Ice universe, podczas imprezy w Chinach została zapowiedziana nowa platforma o nazwie Galaxy AI UX.

Rozszyfrowanie tej nazwy nie jest trudne. AI (artificial intelligence) to skrót oznaczający sztuczną inteligencję, a UX (user experience) odnosi się do interfejsu. Jak nietrudno się domyślić, chodzi o oprogramowanie bazujące na sztucznej inteligencji, które będzie powiązane z Bixby.

Samsung nie zdradził ponoć żadnych konkretów. Te mają zostać ujawnione w lutym przyszłego roku, czyli prawdopodobnie niedługo przed lub podczas premiery Galaxy S9. Można się zatem domyślać, że będzie to pierwszy smartfon, na który trafi nowe oprogramowanie.

Rozwiązania bazujące na AI stają się nowym standardem

W materiale o moich oczekiwaniach i przewidywaniach związanych z Galaxy S9 wspominałem o tym, że smartfon prawdopodobnie zostanie uzbrojony w inteligentny układ. Wydzielone jednostki odpowiedzialne za przetwarzanie algorytmów sztucznej inteligencji mają już Kirin 970 z Huaweia Mate 10 Pro czy Apple A11 Bionic z iPhone'ów 8 oraz X.

Ciężko na ten moment przewidzieć, czym miałoby się wyróżniać Galaxy AI UX. Zwłaszcza że już obecny na Galaxy S8 Bixby sam w sobie potrafi uczyć się nawyków użytkownika i głęboko integrować się z zewnętrznymi aplikacjami, dzięki czemu jest w stanie chociażby zasugerować zamówienie ubera, gdy użytkownik opuści miejsce pracy.

Skoro jednak najwidoczniej nazwa całego interfejsu ma nawiązywać do sztucznej inteligencji, będzie to zapewne jedna z ważniejszych nowości w Galaxy S9.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)