Samsung Galaxy Watch 5 ma czujnik, który przez 8 miesięcy... nie działał. Wreszcie go odblokujesz

Samsung Galaxy Watch 5
Samsung Galaxy Watch 5
Źródło zdjęć: © Samsung
Miron Nurski

19.04.2023 15:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Implementacja nowych funkcji zdrowotnych w smartwatchach to dla producentów ciężki kawałek chleba.

Jedną z reklamowanych nowości w zegarkach Samsung Galaxy Watch 5 i Galaxy Watch 5 Pro jest wbudowany termometr. Urządzenie ma wykorzystywać sensor podczerwieni do dokładnego monitorowania temperatury skóry, niezależnie od warunków otoczenia.

Problem w tym, że nowy czujnik był od dnia premiery całkowicie nieaktywny. Wszystko przez to, że implementacja tego typu funkcji związanych ze zdrowiem musi zostać poprzedzona wydaniem zgody przez odpowiednie organy regulacyjne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Samsung Galaxy Watch 5 wreszcie z aktywnym termometrem

Samsung informuje, że 19 kwietnia rozpoczął się proces udostępniania użytkownikom Galaxy Watchów 5 i 5 Pro funkcji aktywującej czujnik temperatury. Nowy tryb dostępny jest w USA, Korei Południowej i 30 krajach europejskich, w tym w Polsce.

Nowa wersja aplikacji Samsung Health - którą należy zainstalować zarówno na zegarku, jak i na telefonie - udostępniana jest stopniowo. U mnie aktualizacja nie jest jeszcze dostępna.

Jak działa czujnik temperatury w Samsung Galaxy Watch 5?

Nowa funkcja skierowana jest do kobiet, gdyż termometr jest wykorzystywany do dokładniejszego monitorowania cykli menstruacyjnych.

Galaxy Watch 5: nowa funkcja odblokowuje termometr
Galaxy Watch 5: nowa funkcja odblokowuje termometr© Samsung

Samsung przekonuje, że dzięki automatycznemu analizowaniu zmian temperatury skóry podczas snu, Galaxy Watch 5 będzie w stanie precyzyjniej przewidzieć termin kolejnej miesiączki.

Aby skorzystać z nowej funkcji, należy uruchomić aplikację Samsung Health, zaznaczyć w kalendarzu ostatni cykl menstruacyjny oraz aktywować opcję "Przewiduj okres na podstawie temperatury skóry". Jak jednak wspomniałem, funkcja odblokowująca termometr udostępniana jest stopniowo.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)