Samsung GT‑I9220 z obsługą WiFi w dwóch częstotliwościach

Samsung | Fot. własne
Samsung | Fot. własne
Tomasz Hamryszak

31.08.2011 12:00, aktual.: 31.08.2011 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Plotki na temat nowego Samsunga I9220 krążą w Sieci już od dłuższego czasu. Według jednych źródeł będzie to najnowszy flagowy model producenta, inne zaś donoszą, że to tylko specjalna odmiana Galaxy S II. W Internecie pojawiły się w końcu pierwsze sprawdzone informacje na temat tego urządzenia.

I9220 nie jest wymysłem żadnego z fanów Samsunga, ale prawdziwym urządzeniem, które nie zostało jeszcze pokazane światu. Potwierdza to najnowszy certyfikat WiFi, jaki otrzymał ten model niecałe 2 dni temu.

Dzięki elektronicznemu certyfikatowi dostępnemu na jednej z zagranicznych stron internetowych wiemy, że najnowszy Samsung będzie wyposażony w moduł WiFi obsługujący dwie częstotliwości. Technologia zarezerwowana wcześniej tylko dla komputerów, najwidoczniej już w najbliższym czasie zawita na stałe do smartfonów. I9220 rozpoznawać będzie sieci nadające w częstotliwościach 2,4 oraz 5 GHz, podobnie jak młodszy brat Samsung Galaxy S II I9100.

Certyfikat
Certyfikat

Z informacji zawartych w certyfikacie wynika także, że moduł nowego smartfona pracować będzie w standardzie WiFi a/b/g/n (podobnie jak w Samsungu Galaxy SII), a bezpośrednie połączenie z innymi urządzeniami zapewni technologia WiFi Direct. Dodatek ten jest już obecny w wielu smartfonach tj. LG Swift Black, LG Swift 2X, HTC Sesnation czy wspomniany już Galaxy S II.

Już jutro w Berlinie rozpoczynają się targi IFA, które również dla Samsunga mają być wielkim wydarzeniem. Kto wie, może 1 września koreański gigant zaprezentuje swojego nowego, zaawansowanego Androida?

Certyfikat Samsunga GT-I9220 dostępny jest pod adresem: certifications.wi-fi.org.

Źródło: engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)