Samsung Money to nowa karta płatnicza. Koreańczycy nie chcą być gorsi od Apple'a

Samsung Money to nowa karta płatnicza. Koreańczycy nie chcą być gorsi od Apple'a

Samsung Money to nowa karta płatnicza. Koreańczycy nie chcą być gorsi od Apple'a
Patryk Korzeniecki
27.05.2020 16:23, aktualizacja: 27.05.2020 18:23

Samsung planuje wprowadzić własną kartę płatniczą z dedykowaną aplikacją. O jej bezpieczeństwo ma dbać Samsung Knox. Co ciekawe, jej dane można sprawdzić dopiero w programie. Chętni mogą już się zapisywać, choć nie w Polsce.

Pisałem już o tym, że Google szykuje własną konkurencję dla Apple Card. Okazuje się, że Samsung ma podobne plany.

Samsung Money - ma być bezpiecznie i za darmo

Usługa będzie oczywiście działać w połączeniu z Samsung Pay. Czarna, elegancka karta płatnicza została zintegrowana z mobilną aplikacją. Ma służyć do "oszczędzania, wydawania i zarabiania". Za bezpieczeństwo ma odpowiadać mechanizm Samsung Knox.

Samsung nie precyzuje, w jaki sposób mielibyśmy czerpać zyski w aplikacji. Wiadomo natomiast, że możliwe będzie korzystanie nie tylko z fizycznej karty, ale także wirtualnej znajdującej się w aplikacji. Przypomnę, że wirtualna karta płatnicza nie różni się w zasadzie od fizycznej.

Jedyna różnica jest taka, że wirtualna istnieje jedynie w wersji cyfrowej. Dużym plusem jest fakt, że nie można jej ukraść (no, chyba że ktoś zabierze Ci cały telefon). Co ciekawe, na samej karcie Samsung Money nie znajdziecie numeru czy kodu CVV - te pojawiają się w aplikacji dopiero po podaniu PIN-u.

Obraz

Samsung Money nie pobiera ani miesięcznych, ani rocznych opłat za korzystanie z karty i aplikacji. Tyczy się to również korzystania z 55 000 bankomatów na świecie.

Usługa niestety na tę chwilę będzie działała jedynie w Stanach Zjednoczonych. Nie ma na tę chwilę informacji na temat jej dostępności w Polsce. Biorąc pod uwagę, że u nas nie działa nawet Samsung Pay, na szybki debiut nowej karty raczej nie ma co liczyć.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)