Samsung może otwierać szampana. Rok 2019 przebił oczekiwania

Samsung może otwierać szampana. Rok 2019 przebił oczekiwania

TippaPatt / Shutterstock.com
TippaPatt / Shutterstock.com
Patryk Korzeniecki
03.01.2020 10:47, aktualizacja: 03.01.2020 11:47

Mimo że sieć 5G jeszcze raczkuje, to producenci już zaczęli wprowadzać na rynek urządzenia nowej generacji. Jednym z nich jest Samsung. Jak się okazuje, wyszło mu to na dobre.

Samsung jest jedną z najbardziej liczących się firm na rynku 5G. Firma ma już kilka modeli, jednak nie spodziewała się, że sprzedaż będzie aż tak dobra.

Samsung przekroczył własne oczekiwania odnośnie sprzedaży smartfonów z 5G

TM Roh, prezes i dyrektor ds. Badań i rozwoju w dziale IT i komunikacji mobilnej w Samsung Electronics powiedział, że konsumenci nie mogą doczekać się 5G i dlatego chce dostosowywać ofertę do ich potrzeb.

Takie podejście już przyniosło efekty. Jak informuje sam Samsung, firma sprzedała 6,7 miliona egzemplarzy telefonów z 5G na pokładzie. Były to:

  • Samsung Galaxy S10 5G,
  • Samsung Galaxy Note 10 5G,
  • Samsung Galaxy Note 10+ 5G,
  • Samsung Galaxy A90 5G,
  • Samsung Galaxy Fold 5G.
Samsung Galaxy A90 5G
Samsung Galaxy A90 5G© materiały producenta

Zaznaczę, że Koreańczycy planowali sprzedać tylko 4 miliony smartfonów z obsługą sieci nowej generacji. Co więcej, wg Counterpoint w listopadzie 2019 roku firma zajmowała ponad 50 proc. rynku telefonów 5G. Takie wyniki mogą napawać Samsunga dumą.

Rok 2020 rokiem 5G

Nie jest zaskoczeniem, że Samsung planuje dalsze rozszerzanie oferty pod kątem 5G. Chce on wzmacniać swoją pozycję na nowym rynku w przyszłości. W przygotowaniu jest m.in. Galaxy Tab S6 5G - pierwszy na świecie tablet z obsługą łączności 5 generacji. Będą ją z pewnością obsługiwać przedstawiciele linii Samsung Galaxy S11 i prawdopodobnie Samsung Galaxy Fold 2.

Prawdopodobny wygląd Samsunga Galaxy S11
Prawdopodobny wygląd Samsunga Galaxy S11© twitter.com/OnLeaks / 91mobiles.com

Według przewidywań Counterpoint w 2020 roku popyt na telefony 5G ma wzrosnąć o zawrotne 1678 proc. Prawdopodobnie zajmą 18 proc. rynku.

Wszystko wskazuje na to, że 5G będzie rosło w siłę. Nie ma co się dziwić. Wzrost prędkości i niskie opóźnienia kuszą nie tylko branżę motoryzacyjną, IoT czy przemysłową, ale także zwykłych użytkowników oglądających Netfliksa w autobusie czy grających w PUBG na wykładach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)