Samsung idzie pod prąd. Szykuje telefon z wysuwanym aparatem

Samsung idzie pod prąd. Szykuje telefon z wysuwanym aparatem

Samsung idzie pod prąd. Szykuje telefon z wysuwanym aparatem
Źródło zdjęć: © OnLeaks / Pitgou_
Patryk Korzeniecki
27.04.2020 10:37, aktualizacja: 27.04.2020 12:37

Wprawdzie Koreańczycy mieli w portfolio tylko jeden model z bezramkowym ekranem bez wtopionego aparatu selfie, jednak w dobie mody wyświetlacze z otworami jest już trochę za późno na nadrabianie zaległości. Samsung może wyskoczyć z technologią, która została już olana przez innych producentów.

Obecnie wielu producentów porzuciło ideę wysuwanego aparatu na rzecz ekranowych otworów. OnePlus 8 Pro, Redmi K30 czy OPPO Reno3 to przykłady smartfonów, które - w przeciwieństwie do poprzedników - nie mają wysuwanych kamerek do selfie.

Samsung do tej pory raczej inwestował w wyświetlacze Infinity-U, Infinity-V i Infinity-O z kamerkami umieszczonymi w wyświetlaczy. Jedyną konstrukcją z pełnym wyświetlaczem był do tej pory Samsung A80 z obrotowym aparatem.

Samsung też chce mieć telefon z wysuwaną kamerką. Tylko trochę późno

Serwis Pigtou donosi, że Samsung pracuje nad telefonem z mechanicznie wysuwanym aparatem selfie. Z wizualizacji z przecieku wynika, że pojedynczy moduł będzie umieszczony z lewej strony.

Obraz
© OnLeaks / Pitgou_

Samsung postawić ma na wyświetlacz z minimalnymi ramkami z wyjątkiem dolnej - bródka mogłaby być mniejsza. Źródło nie precyzuje kwestii technologii ekranu. Umieszczenie czytnika palców z tyłu może jednak wskazywać na to, że mamy do czynienia z tańszym telefonem, więc Samsung może postawić na panel IPS.

Z tyłu znaleźć ma się potrójny moduł aparatu z oczkami umieszczonymi w pionie. Nie wiadomo, jaka będzie jego specyfikacja.

The first Samsung Galaxy with pop-up camera has leaked

Samsung ma na dolnym panelu umieścić pojedynczy głośnik, mikrofon oraz oczywiście USB typu C. Z góry natomiast umieszczono diodę podczerwieni do sterowania innymi urządzeniami.

Dziwi mnie, że Samsung dopiero teraz ma się zdecydować na wysuwany aparat. W końcu wielu producentów, którzy zalali rynek tego typu konstrukcjami w 2019 roku, już się z tego pomysłu wycofało. Wygląda więc na to, że Koreańczycy chcą iść pod prąd.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)