OnePlus 8 Pro to kolejny smartfon z zieleniejącym ekranem [AKTUALIZACJA]

OnePlus 8 Pro to kolejny smartfon z zieleniejącym ekranem [AKTUALIZACJA]

OnePlus 8 Pro to kolejny smartfon z zieleniejącym ekranem [AKTUALIZACJA]
Patryk Korzeniecki
23.04.2020 17:47, aktualizacja: 24.04.2020 20:09

OnePlus bardzo chwalił wyświetlacz w modelu 8 Pro, jednak nie obyło się bez wpadek. [del]Możliwe, że nie da się jej naprawić aktualizacją.[/del]

[b]AKTUALIZACJA:[/b] OnePlus pracuje właśnie nad poprawką OTA, która ma naprawić problem. Firma informuje też, że funkcja DC Dimming może zostać wykorzystana jako tymczasowe rozwiązanie problemu.

Dopiero co pisałem o Samsungu Galaxy S20 Ultra, którego ekran w określonych warunkach dostawał zielonych plam. Winna była wadliwa aktualizacja, jednak SamMobile donosi, że stosowna poprawka została już wypuszczona.

OnePlus 8 Pro boryka się z podobnym problem. Informacje na jego temat wypłynęły na oficjalnym forum.

OnePlus 8 Pro: ekran jednak nie taki idealny?

Użytkownicy OnePlusów 8 Pro donoszą, że w niektórych warunkach ekrany smartfonów przybiera zielone zabarwienie. Ponoć dzieje się to przy ustawieniu niskiej jasności ekranu, zwłaszcza w trybie 120 Hz. W przeciwieństwie do Samsungów Galaxy S20 Ultra zabarwienie jest bardziej równomierne, jednak mimo wszystko dalej jest dokuczliwe.

[del]Jeden z użytkowników forum, stin00, zamieścił prawdopodobne i bardzo ciekawe wyjaśnienie tego fenomenu.[/del]

Obraz
© WhateverSuitsYou / Reddit

[del]Ekrany OLED produkowane są w ogromnych arkuszach. Jakość ich bywa nierównomierna - najbardziej widać to po panelach znajdujących się najbliżej jego brzegów. Chodzi o tzw. Gray Uniformity, czyli nierównomierność świecenia pikseli wynikającą z ich różnej reakcji na napięcie.[/del]

[del]Fabryczna kalibracja powinna zredukować to zjawisko, jednak nie zawsze jest w pełni skuteczna. Jeśli wyjaśnienie autorstwa stin00 jest prawdziwe, to mam złe wieści - wada ma charakter sprzętowy i jest permamentna.[/del]

DC dimming może jednak poprawić sytuację, co potwierdzają posty użytkowników. U niektórych poprawa była też widoczna po przełączeniu ekranu w tryb 60 Hz.

Nie wiadomo, czy OnePlusy 8 Pro mają ekrany wycięte z krawędzi arkusza, jednak jedno jest pewne - w telefonie za ponad 4000 złotych nie powinno być miejsca na komponenty wątpliwej jakości.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)