Samsung nie jest zainteresowany współpracą z RIM

Samsung nie jest zainteresowany współpracą z RIM

Samsung nie jest zainteresowany współpracą z RIM
Kamil Bąkowski
10.08.2012 07:00, aktualizacja: 10.08.2012 09:00

CEO RIM Thorsten Heins wspominał niedawno, że RIM rozważa licencjonowanie platformy BB 10 dla producentów takich jak Samsung. Koreański producent postanowił zdusić w zarodku wszelkie spekulacje na temat współpracy czy ewentualnego przejęcia firmy RIM.

Platforma BlackBerry 10 postrzegana jest jako nowa nadzieja dla twórcy terminali BlackBerry. System znany wcześniej pod nazwą BBX ma pozwolić producentowi na konkurowanie z Androidem, iOS-em oraz Windows Phone 8. Początkowo BB10 miał zadebiutować jeszcze w tym roku, niestety RIM przesunęło datę premiery platformy na początek 2013 roku.

[solr id="komorkomania-pl-117928" excerpt="0" image="0" _url="http://michalmynarski.komorkomania.pl/5950,szef-rim-przez-krotki-czas-powaznie-zerkalismy-w-strone-androida" _mphoto="blackberry-android-241x1-2329b0c.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2489[/block]

Analityk firmy Jefferies Peter Misek uważa, że RIM planuje rozpoczęcie rozmów z Samsungiem na temat licencjonowania platformy BB10. Plotki na temat ewentualnej współpracy przybrały na sile po słowach Thorstena Heinsa o możliwym udostępnieniu nadchodzącego systemu pozostałym producentom. Wcześniejsze nieoficjalne doniesienia mówiły o bardzo mało prawdopodobnym scenariuszu -  przejęciu przez Samsunga RIM. Spekulacje wpłynęły pozytywnie na kurs akcji RIM.

Samsung Electronics postanowił ustosunkować się do pojawiających się informacji. Firma nie rozważa przejęcia Research In Motion, nie myśli również o wydaniu urządzeń z platformą BB10.

Podana przez Reutersa wiadomość jest kolejnym ciosem dla RIM. Największy dostawca smartfonów mógł pomóc w stworzeniu unikalnego urządzenia, które stanęłoby w szranki z urządzeniami z Androidem czy iPhone'ami. Samsung najwyraźniej chce skupić się na nadchodzących telefonach z Windows Phone 8 i kolejnych modelach z Androidem.

[solr id="komorkomania-pl-117771" excerpt="0" image="0" _url="http://komorkomania.pl/5970,rim-wywiesi-biala-flage-bb10-platforma-licencjowana" _mphoto="thorsten-heins-ceo-rim-f-d403e27.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2490[/block]

Nad RIM zbierają się czarne chmury. Kurs jego akcji spadł o ponad 85% w ciągu dwóch ostatnich lat. Kanadyjska firma nie znalazła dotychczas recepty na sukces. Można się spodziewać, że jej sytuacja finansowa nie poprawi się aż do końca tego roku. Pytanie, czy bez współpracy z pozostałymi producentami smartfonów RIM ma jeszcze jakiekolwiek szanse na zainteresowanie deweloperów oraz klientów?

Źródło: Reuters

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)