Samsung odpowiada na kłamstwa Jobsa: "z Omnią wszystko ok"

Samsung odpowiada na kłamstwa Jobsa: "z Omnią wszystko ok"
Paweł Żmuda

19.07.2010 13:35, aktual.: 19.07.2010 15:35

Steve Jobs strzelił sobie w stopę przy okazji konferencji wyjaśniającej stanowisko Apple w sprawie wadliwej anteny iPhone'a 4. Ataki na konkurencje wywołały falę krytyki w mediach i u samych zainteresowanych producentów. Do firm, które wystosowały oficjalną odpowiedź w sprawie ataku Apple dołączył właśnie Samsung.

Na konferencji w Cupertino dostało się takim gigantom jak RIM, Nokia, HTC i Samsung. Jobs zaatakował smartfon Omnia II. Oto odpowiedź Koreańczyków:

"W Samsungu Omnia II antena umieszczona jest z dołu telefonu, podczas gdy antena iPhone'a 4 znajduje się skrajnie po lewej stronie. Nasi designerzy zdołali utrzymać odpowiednią odległość między obudową, a anteną smartfona. Przed wypuszczeniem telefonu na rynek zawsze przeprowadzamy wnikliwe badania i nie stwierdziliśmy żadnych zakłóceń czy problemów z naszym telefonem", oświadczył Samsung

Dodatkowo kłamstwa Apple sprostował jeszcze wiceprezes Hwan Kim w swoim oświadczeniu przesłanym do agencji Reuters:

"Nie otrzymaliśmy żadnych informacji zwrotnych dotyczących problemów z zasięgiem Samsunga Omni II od klientów. W oparciu o wieloletnie doświadczenie w projektowaniu telefonów komórkowych opracowaliśmy sposób na instalacje anteny wewnętrznej, która utrzymuje optymalną jakość odbioru niezależnie od sposobu trzymania urządzenia".

Niektórzy twierdzą, że tylko winni się tłumaczą, jednak oskarżeń jednego z największych gigantów branży technologicznej nie można przecież przemilczeć. Ciekawe, czy nieprzemyślane słowa Jobsa wpłyną na kontakty handlowe między Apple a konkurencją...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)