Samsung pozwie Apple'a za iPhone'a 5

Samsung pozwie Apple'a za iPhone'a 5

Jabłko (fot. na lic. CC; Flickr.com/by Andreas Schwind)
Jabłko (fot. na lic. CC; Flickr.com/by Andreas Schwind)
Paweł Żmuda
19.09.2011 10:01, aktualizacja: 19.09.2011 12:01

Już wkrótce koncern Apple ma zaprezentować nową generację iPhone'a. Urządzenie nie zostało jeszcze przedstawione, jednak już teraz wiadomo, że przedstawiciele Samsunga ostrzą sobie na nie zęby. Według "wysoko postawionego" pracownika Samsunga firma szykuje pozew o naruszenie patentów. O co chodzi?

Zaraz po premierze iPhone'a 5 Samsung przygotuje pozew o naruszenie patentów związanych z komunikacją bezprzewodową - mówi anonimowy pracownik Samsunga.

Według przedstawiciela koreańskiej firmy Apple nie ma szans na obejście patentów Samsunga, więc producent ma duże szanse na wygraną w ewentualnej batalii. Jeśli wszystko pójdzie po myśli prawników Samsunga, Apple może liczyć się z zakazem sprzedaży nowego iPhone'a w rodzimym kraju producenta smartfonów Galaxy.

Kolejna sądowa batalia między Samsungiem a Apple'm nie spodoba się koreańskim operatorom. Sieci KT i SK Telecom sprzedały razem prawie 2,8 miliona iPhone'ów 4. Przedstawiciele KT zapewniają, że firma ma zamiar uważnie przyglądać się wojnie patentowej. Drugi operator odmówił komentarza na temat plotek dotyczących pozwu. Odpowiedzi odmówił również Steve Park - koreański rzecznik Apple'a.

Nie tak dawno Samsung pozwał Apple'a w Australii. Może koreański producent wreszcie podniesie się z klęski poniesionej u naszych zachodnich sąsiadów?

Źródło: macrumorskoreatimes

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)