Samsung pracuje nad hybrydą AirPodsów i fasoli. Tak mają wyglądać nowe słuchawki

Samsung pracuje nad hybrydą AirPodsów i fasoli. Tak mają wyglądać nowe słuchawki

Samsung pracuje nad hybrydą AirPodsów i fasoli. Tak mają wyglądać nowe słuchawki
Patryk Korzeniecki
06.04.2020 10:36, aktualizacja: 06.04.2020 12:36

Wygląda na to, że Samsung szykuje kolejny model słuchawek Bluetooth. Ma znacznie różnić się od dotychczasowych modeli.

Nietuzinkowe słuchawki pokazała już firma Amazfit. Mowa tu o dokanałówkach z mierzeniem tętna czy przeznaczonych do umilania snu. Propozycja Samsunga również jest dosyć niestandardowa. Tym razem nie chodzi jednak o funkcje, ale o formę.

Samsung eksperymentuje z kształtem

Samsung pracuje aktualnie nad nową generacją słuchawek. Według wizualizacji serwisu WinFuture model SM-R180 będzie gruntownie przeprojektowany. Jeśli okażą się prawdziwe, to firma odejdzie od sprawdzonego projektu modeli Galaxy Buds i Galaxy Buds+ z silikonową wkładką.

Nowe słuchawki Samsunga mają być pozbawione kabli i łączyć się przez Bluetooth, jednak to prawdopodobnie jedyna cecha łącząca je wizualnie ze starymi modelami. Po pierwsze, producent ma zrezygnować z gumek na rzecz w pełni plastikowej obudowy. Po drugie, mają mieć bardzo nietuzinkowy kształt. Są łudząco podobne do ziaren... fasoli. Poza tym widać wpływy Apple'a - dolna część jest bardzo podobna do AirPodsów.

412214826270851628
© winfuture.de

Pierwszy raz widzę podobną konstrukcję. Części osób na pewno nie spodobają się ze względu na twardą obudowę. Sam nie jestem fanem tego rozwiązania, jednak ciężko w tej chwili wyciągać konkretne wnioski. Zobaczymy, jak wypadną w praktyce.

Samsung ma zastosować w każdej słuchawce dwa przetworniki. Jeden z nich ma odpowiadać za reprodukcję wysokich tonów, a drugi niskich. Ponadto w obudowie umieszczono otwór, który ma działać podobnie jak do tych z subwooferów - chodzi o wzmocnienie niskich tonów.

412214826271048236
© winfuture.de

Oczywiście w słuchawkach ma znaleźć się kilka mikrofonów wykorzystywanych do rozmów. Możliwe, że pozwolą też na nasłuchiwanie dźwięków otoczenia. Według grafik Samsung planuje umieścić sensor zbliżeniowy wykrywający wkładanie i wyjmowanie słuchawek, co pozwoliłoby na automatyczne zatrzymywanie i odtwarzanie muzyki.

Słuchawki są w tej chwili we wczesnej fazie testów. Nie wiadomo nic na temat ich baterii. Nieznana jest również cena.

Samsung powinien je zaprezentować w ciągu kilku miesięcy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)