Samsung pracuje nad hybrydą AirPodsów i fasoli. Tak mają wyglądać nowe słuchawki

Samsung pracuje nad hybrydą AirPodsów i fasoli. Tak mają wyglądać nowe słuchawki
Patryk Korzeniecki

06.04.2020 10:36, aktual.: 06.04.2020 12:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygląda na to, że Samsung szykuje kolejny model słuchawek Bluetooth. Ma znacznie różnić się od dotychczasowych modeli.

Nietuzinkowe słuchawki pokazała już firma Amazfit. Mowa tu o dokanałówkach z mierzeniem tętna czy przeznaczonych do umilania snu. Propozycja Samsunga również jest dosyć niestandardowa. Tym razem nie chodzi jednak o funkcje, ale o formę.

Samsung eksperymentuje z kształtem

Samsung pracuje aktualnie nad nową generacją słuchawek. Według wizualizacji serwisu WinFuture model SM-R180 będzie gruntownie przeprojektowany. Jeśli okażą się prawdziwe, to firma odejdzie od sprawdzonego projektu modeli Galaxy Buds i Galaxy Buds+ z silikonową wkładką.

Nowe słuchawki Samsunga mają być pozbawione kabli i łączyć się przez Bluetooth, jednak to prawdopodobnie jedyna cecha łącząca je wizualnie ze starymi modelami. Po pierwsze, producent ma zrezygnować z gumek na rzecz w pełni plastikowej obudowy. Po drugie, mają mieć bardzo nietuzinkowy kształt. Są łudząco podobne do ziaren... fasoli. Poza tym widać wpływy Apple'a - dolna część jest bardzo podobna do AirPodsów.

Obraz
© winfuture.de

Pierwszy raz widzę podobną konstrukcję. Części osób na pewno nie spodobają się ze względu na twardą obudowę. Sam nie jestem fanem tego rozwiązania, jednak ciężko w tej chwili wyciągać konkretne wnioski. Zobaczymy, jak wypadną w praktyce.

Samsung ma zastosować w każdej słuchawce dwa przetworniki. Jeden z nich ma odpowiadać za reprodukcję wysokich tonów, a drugi niskich. Ponadto w obudowie umieszczono otwór, który ma działać podobnie jak do tych z subwooferów - chodzi o wzmocnienie niskich tonów.

Obraz
© winfuture.de

Oczywiście w słuchawkach ma znaleźć się kilka mikrofonów wykorzystywanych do rozmów. Możliwe, że pozwolą też na nasłuchiwanie dźwięków otoczenia. Według grafik Samsung planuje umieścić sensor zbliżeniowy wykrywający wkładanie i wyjmowanie słuchawek, co pozwoliłoby na automatyczne zatrzymywanie i odtwarzanie muzyki.

Słuchawki są w tej chwili we wczesnej fazie testów. Nie wiadomo nic na temat ich baterii. Nieznana jest również cena.

Samsung powinien je zaprezentować w ciągu kilku miesięcy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)