Samsung rusza z testami Androida 12 i One UI 4. Co nowego i kiedy aktualizacja?

Samsung rusza z testami Androida 12 i One UI 4. Co nowego i kiedy aktualizacja?
Miron Nurski

14.09.2021 11:06, aktual.: 06.03.2024 22:14

Android 12 nie doczekał się jeszcze finalnego wydania, ale Samsung już teraz zapowiedział testy beta bazującej na nim nakładki One UI 4. W pierwszej kolejności sprawdzą ją użytkownicy 3 smartfonów.

Dobra wiadomość jest taka, że choć testy Androida 12 i One UI 4 w pierwszej kolejności mają ruszyć tylko w kilku krajach, na ich liście znalazła się Polska. Udostępnione przez użytkowników uwagi mają zostać uwzględnione podczas prac nad oprogramowaniem.

Android 12 i One UI 4: nowe funkcje

W nakładce One UI 4 - podobnie jak w Androidzie 12 - duży nacisk miał zostać położony na stylistykę. Samsung zapowiada bardziej rozbudowane narzędzia do konfiguracji wyglądu ekranu głównego, ikon, powiadomień, tapet i "wielu innych" elementów interfejsu.

Nowe oprogramowanie ma wnieść także ulepszone widżety. Można liczyć na to, że zostaną one ujednolicone wizualnie.

Obraz

One UI 4 ma zapewnić wygodny dostęp do większego i bardziej zróżnicowanego zestawu emotikonów i naklejek.

Obraz

Android 12 da użytkownikom większą kontrolę nad prywatnością. Użytkownik będzie mógł przejrzeć historię uprawnień z ostatnich 7 dni, aby sprawdzić, które aplikacje zyskały dostęp do kamery, mikrofonu czy lokalizacji.

Obraz

Gdy jakaś aplikacja będzie w danym momencie wykorzystywała aparat lub mikrofon, na pasku stanu oraz w panelu powiadomień pojawi się informujący o tym wskaźnik.

Obraz

Nowych funkcji Androida 12 i One UI 4 jest z pewnością więcej. Samsung zwykł jednak chwalić się wszystkimi nowościami na specjalnych prezentacjach w okolicach listopada.

Android 12 i One UI 4: jak dołączyć do testów?

W pierwszej kolejności testy obejmą użytkowników modeli Galaxy S21, S21+ oraz S21 Ultra. Program beta będzie dostępny jedynie w Polsce, Chinach, Indiach, Niemczech, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Dokładna data startu testów Androida 12 i One UI 4 ma być uzależniona od rynku. Informacja na temat możliwości wypróbowania nowej wersji oprogramowania ma się pojawić w aplikacji Samsung Members, jednak w chwili pisania tego tekstu u siebie jeszcze jej nie widzę.

Android 12 i One UI 4: kiedy aktualizacja?

Samsung obiecuje, że finalne wydanie Androida 12 i nakładki One UI 4 trafi do pierwszych użytkowników jeszcze w tym roku. Najpewniej dotyczy to jednak jedynie serii S21.

Na pozostałe smartfony oprogramowania powinno trafić w 2022 roku, a cały proces zajmie najpewniej kilka miesięcy.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)