Partnerzy nie chcą baterii Samsunga po wpadce z Galaxy Note'em 7

Partnerzy nie chcą baterii Samsunga po wpadce z Galaxy Note'em 7
Mateusz Żołyniak

24.11.2016 19:07, aktual.: 24.11.2016 20:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nieudane wprowadzenie topowego smartfona odbija się nie tylko na dziale mobilnym południowokoreańskiego giganta. Problemy ze znalezieniem nowych partnerów ma bowiem Samsung SDI, który produkował baterie do Note'a 7.

Następstwa wpadki z Note'em 7

Samsung to wielki moloch, który działa w wielu segmentach rynku. Firma zarabia nie tylko na smartfonach, ale i produktach RTV i AGD czy podzespołach. Z tego powodu nie dziwią inwestycje w produkcję pamięci, ekranów czy baterii.

Inwestycje firmy mają przełożyć się na zwiększenie produkcji podzespołów, poprawienie ich jakości i wdrożenie nowych technologii. Samsung chce nie tylko, aby jego urządzenia były bardziej atrakcyjne dla użytkowników. Zrobi on również wiele, aby produkowane przez niego podzespoły budziły zainteresowanie jeszcze większej liczby partnerów. Także tych, z którymi konkuruje na rynku mobilnym.

Okazuje się, że działalność w wielu segmentach to nie tylko korzyści. Szczególnie po wpadce, jaką gigant zaliczył przy wprowadzaniu do sprzedaży Galaxy Note'a 7. Odbiła się ona nie tylko na wynikach finansowych firmy, ale i zainteresowaniu produktami oddziału Samsung SDI, który był jednym z dostawców feralnych baterii do wycofanego ze sprzedaży smartfona.

Problemy Samsung SDI

Przygotowany przez serwis Reuters raport wskazuje na problemy, z jakimi boryka się obecnie dział Samsunga mający 25 proc. rynku ogniw do małych urządzeń. Jego wartość miała spaść o ok 20 proc. i nie zanosi się, aby w najbliższym czasie wróciła do poprzedniego poziomu.

Firmie udało się co prawda zapewnić obecnych partnerów (w tym m.in. Apple'a), że baterie w ich produktach są bezpieczne, ale nie przekonuje to nowych klientów. Ci wolą sięgać po rozwiązania innych firm. Nie dziwi to szczególnie, gdyż nawet dział mobilny Samsunga szuka dodatkowego dostawcy baterii, który produkuje sprawdzone rozwiązania.

Baterie do Galaxy S8 może produkować... LG Chem
Baterie do Galaxy S8 może produkować... LG Chem

Spadek zaufania do firmy, który wywołały wybuchające ogniwa, będzie ciężko odbudować. Odbije to z pewnością na udziałach firmy w rynku i zauważalnym spadku jej dochodów. Co w tej sytuacji może zrobić Samsung SDI? To akurat jest dość proste.

Samsung szuka nowych rozwiązań

Dział produkujący baterie giganta już myśli o innych segmentach rynku. Chce on rozszerzyć działalność w przemyśle motoryzacyjnym. Stosowane tam ogniwa różnią się od tych dostępnych w telefonach, więc firma liczy na to, że klienci nie będą zniechęceni aferą z Note'em 7.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także