Samsung stawia na nowe nazewnictwo. Seria Galaxy E w przygotowaniu

Samsung stawia na nowe nazewnictwo. Seria Galaxy E w przygotowaniu

Neon glow alphabet. Vector.
Neon glow alphabet. Vector.
Źródło zdjęć: © shutterstock
Mateusz Żołyniak
25.11.2014 09:02, aktualizacja: 25.11.2014 11:08

Samsung kończy z stosowanym do tej pory i często wyśmiewanym nazewnictwem smartfonów. Najnowsze doniesienia z Indii są tego kolejnym potwierdzeniem.

Południowokoreański gigant stosuje obecnie różne nazwy dla różnych serii smartfonów i wzbogaca je o dodatkowe określenia (Plus, LTE, 4G, Advanced itp.). Mamy przykładowo podstawowy model Galaxy Core, a do tego pojawia się mnóstwo wariacji na jego temat - LTE, Plus, Advanced. Mnogość modeli sprawia, że ciężko zapamiętać, jakie urządzenia wchodzą w skład szerokiego portfolio producenta. Nie wspominając nawet o tym, że nazewnictwo Samsunga jest powodem wielu drwin.

Już od jakiegoś czasu mówi się jednak, że Koreańczycy zmienią sposób nazywania kolejnych smatfonów. Początkiem tego procesu miało być pojawienie się serii Galaxy A, w skład której wchodzą modele A3 i A5. Już od przyszłego roku Samsung ma przerzucić się na przypisywanie różnym seriom urządzeń kolejnych liter alfabetu. Nie dotknie to raczej topowych modeli Galaxy Note, ale wpłynie z pewnością pozytywnie na tańsze urządzenia.

Obraz

Jednym z nich jest model Samsung SM-E500F, który pojawił się w bazie Zauba. Można spodziewać się, że sprzęt na rynku zadebiutuje jako Galaxy E5 (analogicznie do nazywania modeli A3 i A5) i będzie to pierwszy model nowej serii. O urządzeniu nie wiadomo obecnie za wiele, ale stawiałbym, że jest to urządzenie z niższej półki cenowej.

Warto wspomnieć, że Samsung ma zredukować liczbę pojawiających się na rynku smartfonów. Można więc liczyć, że przełoży się to na bardziej dopracowane urządzenia. Szczególnie z nowych linii.

Źródło: SamMobile

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)