Samsung eksperymentuje z TouchWizem. Mam nadzieję, że ta zmiana nie pojawi się w finalnej wersji oprogramowania

Galaxy S6 edge+
Galaxy S6 edge+
Miron Nurski

13.01.2016 13:48, aktual.: 31.03.2016 09:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od kilku tygodni mieszkańcy Korei Południowej i Wielkiej Brytanii mogą testować kolejne wydania beta Androida 6.0 dla Galaxy S6 (edge). Dzięki temu możemy poznać nowości, które mogą (choć wcale nie muszą) trafić do ostatecznej wersji systemu. Oby ostatnia zmiana nie zagościła w TouchWizie na dłużej.

Jak zauważył SamMobile, w wersji beta Androida 6.0.1 Samsung spowolnił przewijanie list w aplikacjach. Teraz przewijanie jest płynniejsze, ale odbywa się wolniej i wymaga więcej muśnięć palcem. To nie wróży niczego dobrego.

Płynny ≠ szybki

Zdecydowanie preferuję standardowe dla Androida szybkie przewijanie. Owszem, nawet najmocniejszym telefonom w takiej sytuacji zdarza się zgubić kilka klatek animacji, ale dla mnie najważniejsze jest to, że polecenia wykonywane są błyskawicznie.

Niestety płynność łatwo pomylić z szybkością, a twórcy oprogramowania coraz chętniej to wykorzystują. Najbardziej widać chyba to po wspomnianym Windows Phonie, który - według powszechnie panującej opinii - działa wzorowo nawet na tanich telefonach. To prawda, ale za tym "wzorowo" nie stoi ponadprzeciętna szybkość, tylko cały arsenał płynnych, aczkolwiek wolnych animacji, które tworzą złudzenie sprawnego działania.

Tak czy inaczej, póki co Samsung zaimplementował wolne przewijanie wyłącznie w testowej wersji swojego systemu, więc - jak mniemam - chce zapoznać się z opiniami osób, które przyłączyły się do oficjalnych beta testów. Mam nadzieję, że ten pomysł nie przejdzie.

Źródło: SamMobile

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)