Samsung przygotował program, który zadba o zdrowie... wcześniaków

Samsung pomoże w dbaniu o zdrowie i rozwój wcześniaków
Samsung pomoże w dbaniu o zdrowie i rozwój wcześniaków
Źródło zdjęć: © youtube
Mateusz Żołyniak

02.05.2016 09:53, aktual.: 02.05.2016 13:00

Pod wdzięczną nazwą Voices of Life kryje się najnowsze rozwiązanie medyczne Samsunga. Ma ono pomóc przedwcześnie urodzonym dzieciom, które muszą przebywać w inkubatorach.

Dbanie o rozwój przedwcześnie urodzonych niemowlaków

Co roku na świat przychodzi 15 mln wcześniaków. Duża część z nich umieszczana jest w inkubatorach, które mają podtrzymywać ich procesy życiowe i wzrost. Badania wykazują, że znaczący wpływ na rozwój przedwcześnie urodzonych dzieci, a szczególnie ich mózgów, mają odpowiednie bodźce dźwiękowe.

Naukowcy uważają, że dzieci już w łonie bardzo mocno przywiązują się do głosu matki i odgłosu bicia jej serca, które zaczynają słyszeć już ok. 24 tygodnia ciąży. Niemowlaki, które urodziły się za wcześniej i musiały trafić do inkubatorów, często przeżywają szok - odrywane są od znanych sobie odgłosów, które zastępowane są hukiem aparatury medycznej. Może wpłynąć to negatywnie na rozwój mózgu i jego funkcji. Z pomocą chce przyjść jednak Samsung.

Jak Voices of Life ma pomóc wcześniakom?

Koreańczycy w ramach kampanii Launching People przygotowali program Voices of Life, który ma pomóc oderwanym od matek wcześniakom. Umożliwia on nagranie głosu matki, a nawet bicia jej serca, który następnie jest odtwarzany ze smartfona dziecku znajdującemu się w inkubatorze.

Program został stworzony we współpracy z ośrodkami medycznymi tak, aby w jak największym stopniu imitował odgłosy, które dziecko słyszy w łonie. Z rejestrowanego głosu matki wycinane są więc dźwięki o wyższej częstotliwości (obce dla noworodka bodźce), a dopiero później jest on wysyłany do głośników wbudowanych w inkubator na oddziale intensywnej terapii.

Nowe rozwiązanie Samsunga ma uspokajać dziecko, jak również stymulować rozwój jego mózgu. Koreańczycy nie zdradzili jednak na razie, jakie szpitale zdecydowały się na wykorzystanie programu Voices of Life, ani kiedy nowa technologia może wejść do użytku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)