Samsung zdezynfekuje Twój telefon promieniami UV. I to za darmo

Samsung zdezynfekuje Twój telefon promieniami UV. I to za darmo

Samsung zdezynfekuje Twój telefon promieniami UV. I to za darmo
Źródło zdjęć: © materiały Samsunga
Patryk Korzeniecki
10.03.2020 16:06, aktualizacja: 11.03.2020 01:47

Samsung uruchomił akcję sterylizacji smartfonów za pomocą specjalnych urządzeń. Nie musicie nawet mieć telefonu Samsunga, żeby skorzystać z usługi.

Pisałem już o wskazówce Apple dotyczącej czyszczenia telefonu za pomocą odpowiednio stężonego alkoholu izopropylowego. Firma wprawdzie nie sprecyzowała że jest to związane z koronawirusem, jednak okoliczności pozwalają się domyślać.

Samsung również chce pomóc w walce z koronawirusem, tym razem bardziej jawnie. Uruchomił on akcję dezynfekcyjną w swoich salonach.

Samsung zneutralizuje bakterie za pomocą ultrafioletu

Jak zauważa Samsung, w trakcie użytkowania smartfonu osadzają się na nim różne mikroby, których nie usuniemy w domu. Właśnie dlatego firma chce w tym pomóc.

Podobnych urządzeń prawdopodobnie użyje Samsung. Na zdjeciu sterylizator kosmetyczny ( Irina Kvyatkovskaya / Shutterstock.com)
Podobnych urządzeń prawdopodobnie użyje Samsung. Na zdjeciu sterylizator kosmetyczny ( Irina Kvyatkovskaya / Shutterstock.com)

Koreański producent elektroniki udostępni w wybranych punktach Samsung Brand Store i w autoryzowanych punktach serwisowych specjalne urządzenia do dezynfekcje telefonów. Wykorzystują one promienie UV-C, które usuwają do 99,99 proc. zarazków.

Samsung zapewnia, że dezynfekcja trwa ok. 10 minut i może obejmować kilka urządzeń na raz. Co najlepsze, akcja nie jest ograniczona tylko do telefonów Samsunga - mogą z niej skorzystać wszyscy, bez względu na markę.

Obraz
© materiały Samsunga

Listę punktów w których zdezynfekujecie swój telefon możecie przejrzeć tutaj.

Muszę przyznać, że Samsung mi zaimponował. Nie dość, że pomoże w utrzymaniu czystości naszych smartfonów, to jeszcze jest to świetne zagranie wizerunkowe. Apple mówi: „czyście telefony izporopanolem”, a Samsung mówi: „przynieś swój telefon, zdezynfekujemy go dla Ciebie”. Genialne zagranie wizerunkowe.

Szykujecie swoje smartfony do dezynfekcji? Dajce znać, co myślicie o akcji Samsunga i czy planujecie z niej skorzystać.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)