Samsungi dostają zagadkowe powiadomienia od Znajdź mój telefon. Spokojnie, to raczej niegroźny błąd

Samsungi dostają zagadkowe powiadomienia od Znajdź mój telefon. Spokojnie, to raczej niegroźny błąd

Samsungi dostają zagadkowe powiadomienia od Znajdź mój telefon. Spokojnie, to raczej niegroźny błąd
Patryk Korzeniecki
20.02.2020 10:23, aktualizacja: 21.02.2020 09:42

Samsungi zaczęły dostawać komunikaty ze Znajdź mój telefon - nawet te, które nie mają jej zainstalowanej. Użytkownicy są zaniepokojeni.

[b]AKTUALIZACJA[/b]

Oto oficjalne stanowisko Samsunga:

„Powiadomienie zostało wysłane niezamierzenie do ograniczonej liczby urządzeń Galaxy. Pragniemy zapewnić naszych użytkowników, że nie wpływa ono w żaden sposób na funkcjonowanie ich urządzeń. Przepraszamy za niedogodności i zapewniamy, że podobne zdarzenie nie będzie miało miejsca w przyszłości.”

Aplikacja Znajdź mój telefon na telefonach Samsunga, jak sama nazwa wskazuje, służy do lokalizowania zagubionego urządzenia. Pozwala na pokazanie lokalizacji smartfona i zdalne sterowanie nim. Usługa umożliwia zablokowanie ekranu, przycisku zasilania i usługi płatniczej Samsunga. Poza tym pozwala włączyć na maksymalną głośność dzwonek (co ma pomóc oczywiście w poszukiwaniach) albo wykonać kopię zapasową danych.

Znajdź mój telefon wymaga skonfigurowania i nadania stosownych uprawnień. Tym dziwniejsza jest sytuacja, o której donoszą użytkownicy samsungów.

Samsungi prawdopodobnie padły ofiarą... błędu

Samsungi zaczęły niedawno dostawać zagadkowe powiadomienia. Pochodzi ono z wymienionej usługi służącej do lokalizowania zagubionego telefonu. Jej treść to "1". I to wszystko. Po kliknięciu zwyczajnie znika.

Osoby z całego świata informują, że "ofiarą" powiadomienia zostały samsungi z różnych półek - od Samsunga Note 10+ i Galaxy Z Flip przez S8 po A50.

Obraz
© reddit.com

Użytkownik Reddita o nicku WingardiumLevibrosa informuje, że u niego powiadomienie również się pojawiło - mimo tego, że nigdy nie logował się ani nie konfigurował żadnej usługi lokalizacji na swoim telefonie.

Obraz
© Oskar Ziomek

Samsung nie wydał wprawdzie oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, jednak wygląda na to, że raczej nie ma się czego bać. Uspokoję osoby obawiające się włamania - dziwne powiadomienie jest prawdopodobnie wynikiem błędu systemowego lub czyjejś pomyłki.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)