Samsungi dostają zagadkowe powiadomienia od Znajdź mój telefon. Spokojnie, to raczej niegroźny błąd

Samsungi dostają zagadkowe powiadomienia od Znajdź mój telefon. Spokojnie, to raczej niegroźny błąd20.02.2020 10:23
Samsungi dostają zagadkowe powiadomienia od Znajdź mój telefon. Spokojnie, to raczej niegroźny błąd
Patryk Korzeniecki

Samsungi zaczęły dostawać komunikaty ze Znajdź mój telefon - nawet te, które nie mają jej zainstalowanej. Użytkownicy są zaniepokojeni.

[b]AKTUALIZACJA[/b]

Oto oficjalne stanowisko Samsunga:

„Powiadomienie zostało wysłane niezamierzenie do ograniczonej liczby urządzeń Galaxy. Pragniemy zapewnić naszych użytkowników, że nie wpływa ono w żaden sposób na funkcjonowanie ich urządzeń. Przepraszamy za niedogodności i zapewniamy, że podobne zdarzenie nie będzie miało miejsca w przyszłości.”

Aplikacja Znajdź mój telefon na telefonach Samsunga, jak sama nazwa wskazuje, służy do lokalizowania zagubionego urządzenia. Pozwala na pokazanie lokalizacji smartfona i zdalne sterowanie nim. Usługa umożliwia zablokowanie ekranu, przycisku zasilania i usługi płatniczej Samsunga. Poza tym pozwala włączyć na maksymalną głośność dzwonek (co ma pomóc oczywiście w poszukiwaniach) albo wykonać kopię zapasową danych.

Znajdź mój telefon wymaga skonfigurowania i nadania stosownych uprawnień. Tym dziwniejsza jest sytuacja, o której donoszą użytkownicy samsungów.

Samsungi prawdopodobnie padły ofiarą... błędu

Samsungi zaczęły niedawno dostawać zagadkowe powiadomienia. Pochodzi ono z wymienionej usługi służącej do lokalizowania zagubionego telefonu. Jej treść to "1". I to wszystko. Po kliknięciu zwyczajnie znika.

Osoby z całego świata informują, że "ofiarą" powiadomienia zostały samsungi z różnych półek - od Samsunga Note 10+ i Galaxy Z Flip przez S8 po A50.

412214223499231788
Źródło zdjęć: © reddit.com

Użytkownik Reddita o nicku WingardiumLevibrosa informuje, że u niego powiadomienie również się pojawiło - mimo tego, że nigdy nie logował się ani nie konfigurował żadnej usługi lokalizacji na swoim telefonie.

412214223499362860
Źródło zdjęć: © Oskar Ziomek

Samsung nie wydał wprawdzie oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, jednak wygląda na to, że raczej nie ma się czego bać. Uspokoję osoby obawiające się włamania - dziwne powiadomienie jest prawdopodobnie wynikiem błędu systemowego lub czyjejś pomyłki.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)