"Shadowgun War Games" zapowiedziane. Wygląda na to, że to mobilny odpowiednik "Overwatcha"

"Shadowgun War Games" zapowiedziane. Wygląda na to, że to mobilny odpowiednik "Overwatcha"

Shadowgun War Games
Shadowgun War Games
Mateusz Żołyniak
21.08.2018 11:14, aktualizacja: 21.08.2018 13:14

Zespół Madfinger Games uważa, że e-sportowe tytuły mają sporą szansę na rynku gier mobilnych. Czesi wkrótce wprowadzą nową pozycję z popularnej serii "Shadowgun". Ma ona przypaść do gustu osobom, które chcą sprawdzić się w rywalizacji z innymi użytkownikami smartfonów.

Czym wyróżnia się "Shadowgun War Games"?

Firma Madfinger Games wydała niedawno "Shadowgun Legends", czyli nową wersję popularnego FPS-a (first person shooter). Studio nie ma jednak zamiaru spocząć na laurach i już przygotowuje się do wydania tytułu o nazwie "Shadowgun War Games".

Nowa gra Czechów przedstawiona została jako tytuł dla użytkowników pragnących rywalizacji z innymi posiadaczami smartfonów. Firma postanowiła nie iść jednak drogą wielu innych zespołów i nie myśli o rozgrywce typu battle royale jak w "PUBG Mobile" czy "Fortnite".

"Shadowgun War Games" będzie strzelanką, w której rywalizować będą zespoły złożone z 5 graczy. Będzie przypominać bardziej "Overwatcha" niż "Counter-Strike'a" - gra daje dostęp do różnych bohaterów, a każdy z nich dysponuje innymi umiejętnościami i zestawem broni.

Madfinger Games chwali się ponadto, że nowy tytuł idealnie będzie wpisywał się w ducha e-sportowej rywalizacji. Gra ma zapewnić płynną rozgrywkę w 60 kl/s (w niemal każdych warunkach), a do tego ma być zoptymalizowana pod kątem "smartfonów dla graczy" jak ASUS ROG Phone czy Razer Phone, co umożliwi granie nawet z odświeżaniem 90 kl/s.

Oprawa audiowizualna ma bazować na wersji "Shadowgun Legends", ale twórcy zadbali o zupełnie nowe areny, na których rozgrywane są mecze między drużynami.

"Shadowgun War Games" może cieszyć się sporym zainteresowaniem

Zespół Madfinger Games zapowiedział póki co, że "Shadowgun War Games" pojawi się w 2019 roku. Ma zostać od razu wydany na Androida i iOS, a osoby zainteresowane mogą już teraz zarejestrować się na stronie firmy, by dostać powiadomienie, gdy gra zostanie udostępniona.

Użytkownicy smartfonów szaleją obecnie za mobilnymi wersjami "PUBG-a" i "Fortnite'a", czyli rozgrywkami multiplayer, w których gracze rywalizują w o wiele większym gronie, ale "Shadowgun War Games" również może przyciągnąć uwagę sporej grupy mobilnych graczy. Zapowiada się bowiem na dynamiczną grę pokroju "Overwatcha", a mobilnego tytułu MOBA tego typu wyraźnie brakuje na rynku.

Shadowgun War Games
Shadowgun War Games

Inną kwestią jest to, czy zagości na rynku na dłużej i rzeczywiście stanie się e-sportowym tytułem, czego życzą sobie Czesi. Rozważania na ten temat trzeba jednak odłożyć do czasu aż gra zostanie wydana i można będzie ocenić tryb rozgrywki oferowany w "Shadowgun War Games".

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)