"Shadowgun War Games" zapowiedziane. Wygląda na to, że to mobilny odpowiednik "Overwatcha"

Shadowgun War Games
Shadowgun War Games
Mateusz Żołyniak

21.08.2018 11:14, aktual.: 21.08.2018 13:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zespół Madfinger Games uważa, że e-sportowe tytuły mają sporą szansę na rynku gier mobilnych. Czesi wkrótce wprowadzą nową pozycję z popularnej serii "Shadowgun". Ma ona przypaść do gustu osobom, które chcą sprawdzić się w rywalizacji z innymi użytkownikami smartfonów.

Czym wyróżnia się "Shadowgun War Games"?

Firma Madfinger Games wydała niedawno "Shadowgun Legends", czyli nową wersję popularnego FPS-a (first person shooter). Studio nie ma jednak zamiaru spocząć na laurach i już przygotowuje się do wydania tytułu o nazwie "Shadowgun War Games".

Nowa gra Czechów przedstawiona została jako tytuł dla użytkowników pragnących rywalizacji z innymi posiadaczami smartfonów. Firma postanowiła nie iść jednak drogą wielu innych zespołów i nie myśli o rozgrywce typu battle royale jak w "PUBG Mobile" czy "Fortnite".

"Shadowgun War Games" będzie strzelanką, w której rywalizować będą zespoły złożone z 5 graczy. Będzie przypominać bardziej "Overwatcha" niż "Counter-Strike'a" - gra daje dostęp do różnych bohaterów, a każdy z nich dysponuje innymi umiejętnościami i zestawem broni.

Madfinger Games chwali się ponadto, że nowy tytuł idealnie będzie wpisywał się w ducha e-sportowej rywalizacji. Gra ma zapewnić płynną rozgrywkę w 60 kl/s (w niemal każdych warunkach), a do tego ma być zoptymalizowana pod kątem "smartfonów dla graczy" jak ASUS ROG Phone czy Razer Phone, co umożliwi granie nawet z odświeżaniem 90 kl/s.

Oprawa audiowizualna ma bazować na wersji "Shadowgun Legends", ale twórcy zadbali o zupełnie nowe areny, na których rozgrywane są mecze między drużynami.

"Shadowgun War Games" może cieszyć się sporym zainteresowaniem

Zespół Madfinger Games zapowiedział póki co, że "Shadowgun War Games" pojawi się w 2019 roku. Ma zostać od razu wydany na Androida i iOS, a osoby zainteresowane mogą już teraz zarejestrować się na stronie firmy, by dostać powiadomienie, gdy gra zostanie udostępniona.

Użytkownicy smartfonów szaleją obecnie za mobilnymi wersjami "PUBG-a" i "Fortnite'a", czyli rozgrywkami multiplayer, w których gracze rywalizują w o wiele większym gronie, ale "Shadowgun War Games" również może przyciągnąć uwagę sporej grupy mobilnych graczy. Zapowiada się bowiem na dynamiczną grę pokroju "Overwatcha", a mobilnego tytułu MOBA tego typu wyraźnie brakuje na rynku.

Shadowgun War Games
Shadowgun War Games

Inną kwestią jest to, czy zagości na rynku na dłużej i rzeczywiście stanie się e-sportowym tytułem, czego życzą sobie Czesi. Rozważania na ten temat trzeba jednak odłożyć do czasu aż gra zostanie wydana i można będzie ocenić tryb rozgrywki oferowany w "Shadowgun War Games".

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)