SignalCast, czyli tajemniczy numer 1 w polskim App Store [wideo]

SignalCast, czyli tajemniczy numer 1 w polskim App Store [wideo]

SignalCast, czyli tajemniczy numer 1 w polskim App Store [wideo]
Zbyszek Kowal
15.01.2013 19:35, aktualizacja: 15.01.2013 20:35

Niespodziewanie na pierwszym miejscu w polskim App Store pojawiła się aplikacja SignalCast. Za jednego dolara producent obiecuje darmowy dostęp do Canal+, TVN24 i wielu zagranicznych kanałów. Uwaga, nie jest tak pięknie, jak mogłoby się wydawać!

Rano zajrzałem do App Store’a. Pierwsze miejsce w kategorii płatnych programów zajmował SignalCast, narzędzie do oglądania telewizji na iPadzie lub iPhonie. Pomimo niezbyt pochlebnych recenzji w sklepie aplikacja wzbudziła moje zainteresowanie.

Płacisz raz, a dostęp do kanałów masz na stałe!

Kilka godzin później na mojej skrzynce e-mailowej pojawił się promo kod na SignalCast. Bardzo szczęśliwy zbieg okoliczności. Wykorzystałem okazję, aby sprawdzić, co oferuje nowa jedynka.

Obraz

W opisie SignalCast w App Store łamaną polszczyzną napisano, że aplikacja pozwala oglądać takie polskie programy, jak: Canal+, TVP, TVN oraz Tele5. Oprócz tego można oglądać wiele innych kanałów zagranicznych, w tym takie perełki, jak: Eurosport, Premiere League, Fashion TV, BBC, AXN, Al Jazzera czy Real Madrid TV!

W rzeczywistości oprócz stacji zagranicznych polscy użytkownicy mają dostęp do takich kanałów, jak: TVN 24, Eska TV, Eurosport, Canal+ Film, Canal+ Sport, Canal+, Discovery Channel, Discovery Science, Tele 5, TVP Seriale. Dokładnie 10 kanałów za jednego dolara. Nieźle, prawda?

Obraz

Cóż, w rzeczywistości nie jest wcale tak różowo. Po pierwsze rano liczba dostępnych kanałów była inna niż wieczorem. Po drugie - aplikacja potrafi się zresetować lub jakość materiałów pozostawia wiele do życzenia. Innymi słowy, program jest dynamiczny i nie ma pewności, że ulubiony program zobaczymy.

Czy to jest legalne?

Zapewne wiele osób się zastanawia, skąd producent ma licencję na nadawanie polskich kanałów. Dlaczego po uiszczeniu opłaty jednego dolara można oglądać Eurosport, skoro miesięczny abonament w Eurosport Player kosztuje w App Store aż cztery euro? Zapytałem o to producenta, poniżej wklejam jego odpowiedź.

In SignalCast we try to gather from internet all the channels available free or private published in many website and we offer them to users. We do not own the links or have any contract with the channels owner. We want to be clear and honest with you. We wrote everything in our description because we don't consider ourselves selling scam app. We try to remove and add new or none working channels. The list could change frequently. There's also a problem (bug) on iPad 1 and iPhone 3G-iPhone 3GS. We have an update ready to go at Apple review process.

Wynika z niej, że producent aplikacji nie wykupił licencji na streaming wideo na urządzenia mobilne, jak zrobiła to chociażby ekipa odpowiedzialna za aplikację Next Plus. SignalCast to zbiór linków do źródeł wideo pojawiających się w Internecie. Jeżeli pan X decyduje się udostępnić przez sieć streaming Canal+, to twórcy aplikacji wrzucają go do programu. Jeśli program znika z sieci, jest usuwany również z listy do wyboru.

Obraz

Producenci SignalCast nie mają wpływu na jakość ani rodzaj przekazu. Kupując aplikację za jednego dolara, tak naprawdę kupujecie kota w worku. Jak widać jednak (pierwsze miejsce w rankingu), wydatek kilku złotych jest do przełknięcia.

Kto nie ryzykuje, ten nie zyskuje?

Jakość niektórych programów jest zbliżona do HD, zwłaszcza tych sportowych. Mogę potwierdzić (zerknijcie na poniższy filmik - jeszcze kilkanaście minut temu działał Canal+). Bez problemu można oglądać również wydarzenia sportowe na Eurosporcie. Przy dłuższym seansie program potrafi się zawiesić, jednak restart załatwia sprawę.

SignalCast (jakość obrazu) [iPad 4]

[solr id="komorkomania-pl-141143" _url="http://komorkomania.pl/4760,polacy-robia-najlepsze-gry-na-smartfony" _mphoto="zrzut-ekranu-2012-12-31--f8654c3.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3359[/block]

Aktualizacja jest już w drodze, a wraz z nią nowy interfejs i kanały. Mam przeczucie, że to nie koniec tej historii. Będziemy przyglądać się wydarzeniom i informować na bieżąco o zmianach. Decyzję o ewentualnym zakupie pozostawiam Wam.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)